Obecnie 270 forumowiczów jest online
Obecnie 270 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie subdomen w skonfigurowanym koncie

Nowicjusz ✭

Cześć,

Mam problem ponieważ stowrzyłem subdomenę m.domena.com gdzie uruchomiona jest strona mobilna serwisu. 

Niestety źle zliczają mi się wejścia na domenę główną - zgodnie z tym co wyczytałem źle skonfigurowany jest kod śledzenia. Wiem że GA udostępniało możliwość zmiany kodu, jednak teraz nie mogę znaleźć opcji ponownego generowania kodu.

Czy ktoś może mi pomóc w tym? Będę wdzięczny.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Śledzenie subdomen w skonfigurowanym koncie

Wschodząca Gwiazda
Jeśli chcesz mieć wszystkie dane w ramach tej samej usługi po prostu używasz tego samego kodu śledzącego. Potem ewentualnie możesz zrobić sobie oddzielne widoki dla domeny głównej i subdomeny.
Natomiast jeśli nie chcesz mieć danych domeny i subdomeny na jednej usłudze, możesz wygenerować dwie usługi i wstawić na strony dwa oddzielne kody śledzące.
Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć.
Mógłbyś również napisać coś więcej na temat sformułowania z pierwszego postu, że źle zliczają Ci się wejścia na domenę główną?
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda

Żeby pobrać kod śledzenia po zalogowaniu na konto Google Analytics musisz przejść na kartę Administracja (na górze strony) następnie wybrać konto oraz usługę, dla której chcesz pobrać kod i na poziomie usługi kliknąć informacje o śledzeniu - > kod śledzenia.

kod-sledzenia.png

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Dzięki, tyle udało mi się znaleźć. Szukam teraz rozwiązania dla sytuacji w której strona mbilna ma subdomenę, i chciałbym wygenerować kod śledzenia uwzględniający subdomenę. Kiedyś ta opcja była w ściece którą opcisałeś. Teraz nie mogę sobie z tym proadzić. Możesz pomóc?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Jeśli chcesz mieć wszystkie dane w ramach tej samej usługi po prostu używasz tego samego kodu śledzącego. Potem ewentualnie możesz zrobić sobie oddzielne widoki dla domeny głównej i subdomeny.
Natomiast jeśli nie chcesz mieć danych domeny i subdomeny na jednej usłudze, możesz wygenerować dwie usługi i wstawić na strony dwa oddzielne kody śledzące.
Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć.
Mógłbyś również napisać coś więcej na temat sformułowania z pierwszego postu, że źle zliczają Ci się wejścia na domenę główną?
Tomasz Ciepłucha