Obecnie 300 forumowiczów jest online
Obecnie 300 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie ruchu od partnera

Nowicjusz ✭

Cześć,

mam problem z mierzeniem konwersji z odesłań od partnera i określeniem opłacalności współpracy.

W obecnym modelu user dostaje ciastko, które wygasa po miesiącu - w trakcie tego miesiąca płacimy partnerowi za każde odwiedziny użytkownika.

Chciałabym się dowiedzieć ile osób, które wcześniej było przypisywanych do ruchu partnerskiego wraca do nas po miesiącu.

Też powinniśmy rozdawać osobne ciastko? czy jest inny sposób na prześledzenie tego segmentu?

Będę wdzięczna za podpowiedzi.

Marysia

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Dot.: Śledzenie ruchu od partnera

Student ✭ ✭

Tak jak pisał Maciej Lewiński plus dodatkowo poprawne otagowanie linów. Dodatkowo możesz sprawdzić ścieżki wielokanałowe i pobawić się atrybucją.

Mój artykuł, który pomoże zautomatyzować tagowanie linków, wraz ze skracaniem http://rozenberger.com/blog/google/analytics/sledzenie-klikniec-w-moje-banery-1610 

Roman Rozenberger

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Wystarczy ze w raporcie Odbiorcy -> Aktywni uzytkownicy lub Analiza kohortowa wysegmentujesz sobie ruch tylko dla danych z odeslan partnera i tam poznasz odpowiedz na swoje pytanie Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭
Dzięki za odpowiedź.

Nie jestem jednak przekonana czy są to dane, o które mi chodzi.

Nie mogę znaleźć informacji dotyczących tego w jaki sposób są przetwarzane dane w tym raporcie - masz może jakieś źródła?

W miesiącu bazowym (0) - pozyskaliśmy od Partnera x użytkowników, który dokonali y transakacji

W kolejnym miesiącu (1) - mam pulę użytkowników, którzy ponownie dokonali zakupu

Jaką mam pewność, że użytkownicy z miesiąca (1), nie weszli ponownie przez stronę partnera?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Student ✭ ✭

Tak jak pisał Maciej Lewiński plus dodatkowo poprawne otagowanie linów. Dodatkowo możesz sprawdzić ścieżki wielokanałowe i pobawić się atrybucją.

Mój artykuł, który pomoże zautomatyzować tagowanie linków, wraz ze skracaniem http://rozenberger.com/blog/google/analytics/sledzenie-klikniec-w-moje-banery-1610 

Roman Rozenberger