Obecnie 233 forumowiczów jest online
Obecnie 233 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie konwersji - wiele domen

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Mam pewien problem, chodzi o to że ruch z AdWords kierujemy na różnego rodzaju strony sprzedażowe typu (b.pl, c.pl, d.pl)

każda z tych stron przekierowuje na stronę główną a.pl za pomocą <a href lub formularza <form

Wszystkie akcje, konwersje odbywają się na stronie głównej a.pl - a zatem, jak możemy śledzić konwersje w koncie AdWords? Konto jest zintegrowane z Analytics administratora gdzie są wszystkie domeny: a.pl,b.pl,c.pl,d.pl itd...

Proszę o informacje, dziękuje serdecznie.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: bcpl
września 2015

Dot.: Śledzenie konwersji - wiele domen

Nowicjusz ✭ ✭

Już sobie poradziliśmy, głupota - w Analytics była inna ścieżka konwersji, a na innej był umieszczony kod.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Nowicjusz ✭ ✭

Mamy wszystko ustawione tak jak tutaj:

http://support.google.com/analytics/bin/answer.py?hl=pl&answer=1033981

Jednak mimo to nie liczy, moze na stronach sprzedazowych w momencie przejscia do strony wlasciwej mamy dodawac parametr gcid?

Najlepszy Współtwórca

Jeśli konta Analytics i AdWords są połaczone, włączone jest automatyczne tagowanie i koszty zastosowane sa do odpowiednich profili dane o rucu AdWords powinny byc prawidłowo odzwierciedlone na poszczególnych kontach / profilach Analytics. Jeśli tak jest możemy przejść dalej jeśli nie napisz, zajmiemy się konfiguracją tego etapu.

Jeśli konwersje następują w domenia A, ich żródłem jest ruch z pozostałych domen a nie konkretna kampania.
Aby przypisać konwersję do konkretnej kampanii pomimo tego ze klient przechodzi pomiedzy domenami należy zmodyfikować kod Analytics aby śledził domeny najwyższego poziomu jak jedną.

śledzenie wielu domen.png

Wtedy żródłem ruchu do domeny docelowej (A) stanie się konkretna kampania kierowaną na pozostałe domeny.

Tak powiązaną konwersję (cel lub transakcję) należy zaimportować do połączonego konta AdWords i zostanie przypisana do właściwej kampanii, grupy reklam, słowa i reklamy.

Pełny opis konfiguracji śledzenia wielu domen w G. Analytics znajdziesz tu:
https://support.google.com/analytics/bin/answer.py?hl=pl&utm_id=ad&answer=1034342

Pomimo, że dane pochodzace z kilku domen bedą łączone na koncie Analytics można je łatwo wydzielić za pomocą filtrów lub raportów (np po nazwie hosta która powinn odpowiedac domenie).
Przy uruchhamoaniu filtó\rów należ robić to na dodatkowych profilach (kopii danych) gdyż można utracić część cennych danych (do profilu zapisywane są tylko te dane które przedostaja się przez filtr).

Napisz, który element nie jest jasny lub co masz ustawiaone a co nie, to postaram sie poprowadzić krok po kroku.

Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuje za wyczerpująca wiadomość, w zasadzie myślę że udało nam się to wszystko skonfigurować.

W każdym bądz razie mamy już na domenie właściwej widoczny podział na CPC / Google / Wejśćia z lead'a - konwersje również się licza, lecz nie tak jak powinny.

Wygenerowaliśmy dwa kody.

1. Sprzedaż - zakup usługi

2. Darmowa rejestracja

W przypadku pierwszym, liczy się poprawnie. 

scr_adwords.png

Natomiast w drugim przypadku, od wczoraj (ten sam moment umieszczenia kodu konwersji) nic się nie liczy. Więc wczoraj w nocy ok. 23, usunąłem stary kod dla "Rejestracja", wygenerowałem nową konwersje o nazwie rejestracja 2, wstawiłem kod i to samo.

Zrobiłem testową konwersje - nie zliczyło

Zarejestrowało się ponad 100 osób - widzę to po żródłach konwersji w Analytics (konwersje na podstwaie ścieżek)

O co może chodzić? Jaki jest czas aktualizacji? Czemu nie złapało konwersji 1 poziomu czyli rejestracji? Na podstawie samych "Sprzedaży" nie możemy optymalizować kampanii, tracimy pieniądze...

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: bcpl
września 2015

Nowicjusz ✭ ✭

Już sobie poradziliśmy, głupota - w Analytics była inna ścieżka konwersji, a na innej był umieszczony kod.