Obecnie 141 forumowiczów jest online
Obecnie 141 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie konwersji na drugiej stronie (u dystrybutora)

Nowicjusz ✭

Witam,

szukam rozwiązania następującego problemu. Na wstępie dodam, że mam 100% możliwość zmian na stronie X, natomiast na stronie Y jest to możliwe w mniejszym stopniu.

Na stronę X kieruje potencjalnych klientów (odesłania, reklamy AdWords, reklamy Facebook itd). Czytają oni artykuły, gdzie lokowane są produkty mojej firmy. Nie zajmuje się sprzedażą do klientów, dlatego we wspomnianych artykułach znaleźć można odesłania do dystrybutora (strony Y). W tej chwili oczywiście bez problemu mierzę (przez zdarzenia) konwersje jaką jest wejście na stronę X i przeklik do dystrybutora (strona Y). 

Z punktu widzenia dystrybutora zdecydowana większość faktycznych konwersji (zakupu) pochodzi ze strony X, jednak dane te nie są dla mnie w żaden sposób użyteczne. Chciałbym móc analizować zakupy od tyłu, czyli chciałbym powiązać te dwa skrajne elementy:

faktyczny zakup <- strona dystrybutora (Y) <- moja strona (X) <- źródło wejścia 

Niestety nie mam w chwili obecnej pomysłu, jak się do tego zabrać. Oczywiście strony X i Y to zupełnie osobne "byty" (serwery, kody śledzenia, systemy). Z góry dziękuję za wskazówki Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Śledzenie konwersji na drugiej stronie (u dystrybutora)

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Jakie masz możliwości na stronie Y ?. Adaśko

Nowicjusz ✭
Mogę dodać kod w nagłówku, nie mogę edytować mechanizmów zakupowych etc. Nie mogę dodać też czegoś, co widocznie opóźni ładowanie strony. Sklep oparty jest o Preste.

Wschodząca Gwiazda
Żeby mierzyć to co chcesz musiałbyś wdrożyć śledzenie w wielu domenach.
Ogólnie wdrożenie nie jest trudne. Wymaga nieznacznej modyfikacji kodu na stronie X i dosłownie dopisania jednej opcji konfiguracyjnej na stronie Y.
Problemem jest to, że obie strony musiałyby używać tego samego identyfikatora śledzenia.
W przeciwnym razie na stronie Y musiałbyś zdublować wysyłanie wszystkich danych - raz do oryginalnej usługi i dwa do Twojej usługi.
Obawiam się, że ani jedna, ani drugie rozwiązanie pewnie w Twoim przypadku nie będzie możliwe.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Tego się obawiałem, a niestety takie połączenie nie jest możliwe. Są może jakieś inne narzędzia, które mogłyby pomóc w tym zadaniu? Lub możecie chociaż podpowiedzieć pod jakimi hasłami szukać narzędzi do śledzenia takich konwersji?