Obecnie 372 forumowiczów jest online
Obecnie 372 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie kliknięć prowadzących na inną stronę

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

dopiero rozpoczynam pracę z GTM, więc proszę o wyrozumiałośćEmotikon: Mrugający

mam na stronie przyciski kierujące na inną witrynę. Chcę śledzić kliknięcia w te buttony. W jaki sposób mogę to robić? Próbowałam z wykorzystaniem śledzenia zdarzeń ale nic z tego. Z czego powinnam skorzystać?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Śledzenie kliknięć prowadzących na inną stronę

Najlepszy Współtwórca

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca

Nowicjusz ✭
Z tego właśnie korzystałam (świetna robotaEmotikon: Mrugający ) Doszłam do strony 60 i ... dalej nie wiem co zrobić, żeby dane były widoczne na GA. Dla każdego przycisku utworzyłam oddzielny tag - z makrami nie czuję się jeszcze zbyt pewnie.
Może powinnam wykorzystać inny sposób?

Najlepszy Współtwórca
Podany przeze mnie link ma tylko 1 strone, a nie 60 stron. Ty chyba piszesz o poradniku Przemka...
Zrob dokladnie krok po kroku jak na wspomnianej przeze mnie stronie i powinno zadzialac. Jesli nie przyjdz tu do nas z konkretnym problemem.

Magister ✭
Jeśli skonfigurowałaś wszystko wg instrukcji, to dane powinny się zbierać. Dane w GA są widoczne z 24h opóźnieniem. Jeśli chcesz zobaczyć efekty od razu, to skorzystaj z raportów "Real Time" - tam możesz podejrzeć jak odpalają się zdarzenia.

Student ✭ ✭
Musisz utworzyć w GTMie odbiornik kliknięć. Później stwórz zdarzenie i w regułach odpalających je musisz dać "element ID" (ID przycisku) zawiera np. "kliknij_tu" i dodatkowy warunek event zawiera gtm.click

Powinno zadziałać.