Obecnie 234 forumowiczów jest online
Obecnie 234 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Śledzenie kampanii on-site

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Pytanie do praktyków - w jaki sposób najlepiej śledzić skuteczność działań marketingowych realizowanych on-site? Takich jak bannery, boksy/popupy/layery z ofertami promocyjnymi, itp...

Chodzi mi o sposób który pozwoliłby na uzyskanie informacji n/t danej formy promocji takich jak:

- CTR

- współczynnik konwersji

- wspomaganie działań off-site

Z tego co wiem można to realizować poprzez:

- wirtualne odsłony,

- zdarzenia,

- odpowiednią konfigurację site-search (na osobnym profilu)

Ale nie wiem który sposób jest najskuteczniejszy i najwygodniejszy, no i czy nie pojawiła się jakaś nowość która załatwia tą sprawę bezpośrednio w GA.

Będę wdzięczny za opinie i doświadczenia.

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Śledzenie kampanii on-site

Wschodząca Gwiazda
Wszystko to najlepiej śledzić korzystając z ulepszonego e-commerce.
Ale dane same się nie prześlą - i tak trzeba wdrożyć na stronie odpowiedni kod, który będzie przesyłał informacje o zachowaniu użytkowników za pośrednictwem zdarzeń lub podczas odsłon. Poza tym EEC działa tylko dla kodu Universal Analytics.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Śledzenie kampanii on-site

Wschodząca Gwiazda
Wszystko to najlepiej śledzić korzystając z ulepszonego e-commerce.
Ale dane same się nie prześlą - i tak trzeba wdrożyć na stronie odpowiedni kod, który będzie przesyłał informacje o zachowaniu użytkowników za pośrednictwem zdarzeń lub podczas odsłon. Poza tym EEC działa tylko dla kodu Universal Analytics.
Tomasz Ciepłucha