Obecnie 205 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Shoper + GTM

Student ✭

Witam,

Chciałbym zintegrować GTM z sklepem na platformie Shoper. W ustawieniach platformy jest możliwość dodawania własnych kodów w 3 miejscach: 

• head, 
  • body (ale na samym końcu przed zamknięciem tagu) 
  • lub do podstrony z podziękowaniem za zakup. 

Dodałem więc GTM do head. Tag Assistant pokazuje mi, że Analytics jest ok (zielony). Zaś sam GTM jest oznaczony na niebiesko z uwagą, że jest poza <body>. Czy taka integracja nie będzie mi fałszowała w jakiś sposób wyników?

Wsparcie ze strony Shopera zasugerowało dodanie GTM bezpośrednio do index.tpl w edycji zaawansowanej, ale taka integracja unieruchamia cały sklep i sypie błędami...

Pozdrawiam, ŁF.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz F
września 2015

Dot.: Shoper + GTM

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Ne jest to prawidłowa konfiguracja ale znam kilka przypadków, które tak funkcjonują (właśnie na sklepie Shoper)

Niedogodnością wtedy jest m.in. brak możliwości weryfikacji za pomocą GTM dla Konsoli dla Webmasterów, ale Anallytics zbiera dane.

Wstawiając GTM do pliku szablonu Shopera musisz użyć znaczników {literal} {/literal}.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz F
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Ne jest to prawidłowa konfiguracja ale znam kilka przypadków, które tak funkcjonują (właśnie na sklepie Shoper)

Niedogodnością wtedy jest m.in. brak możliwości weryfikacji za pomocą GTM dla Konsoli dla Webmasterów, ale Anallytics zbiera dane.

Wstawiając GTM do pliku szablonu Shopera musisz użyć znaczników {literal} {/literal}.

Student ✭
{literal} {/literal} zazieleniło Tag Assistanta. Dzięki za pomoc.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Super.
Pamiętaj o GTM gdybyś po jakichś problemach ze sklepem przywracał starze wersje plików.
Brak integracji w tym kontekście to spora niedogodność.