Obecnie 349 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Segmentacja danych w GA

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

W Adw. dane segmentuje sie bardzo prosto - zaznaczamy przedzial dat, klikamy segment -> dzien i mamy dane z podzialem na dni a teraz mam do was pytanie - jak to zrobić w GA? Chciał bym porównać parametry dla źródeł ruchu (w tym adw) na przestrzeni paru dni i za nic nie moge tego wykonac

Wiem, że jest porównywanie dat ale to działa na zasadzie - przedział przedział czy minimum dzień - dzień a ja bym potrzebował wyszczególnione na przestrzeni 7 dni. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Segmentacja danych w GA

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

A nie wistarczy wybór Źródła/medium ruchu (cpc, organic, direct, itd.) na stronie link i następnie wybór dodatkowej segmentacji jak na grafice poniżej? Zmiany w perspektywie czasowej można oglądać przy wyborze potrzebnego przedziału dat na wykresie.

segm-od.gif

Dodatkowe dane o celach i konwersjach (jeżeli skonfigurowane/zainstalowane) można uzyskać klikając linki jak poniżej.

eks.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

A nie wistarczy wybór Źródła/medium ruchu (cpc, organic, direct, itd.) na stronie link i następnie wybór dodatkowej segmentacji jak na grafice poniżej? Zmiany w perspektywie czasowej można oglądać przy wyborze potrzebnego przedziału dat na wykresie.

segm-od.gif

Dodatkowe dane o celach i konwersjach (jeżeli skonfigurowane/zainstalowane) można uzyskać klikając linki jak poniżej.

eks.jpg

Wschodząca Gwiazda

jak szczegółowych danych potrzebujesz?

bo jezeli np wystarczy Ci podział na ruch płatny/bezpłatny/witryny odsyłające/ruch bezposredni to mozesz dodac segmenty w analyticsie, a następnie sciągnąć do excela i w bodajze 3 arkuszu bedziesz miał podział na dni i w/w segmenty.

oczywiscie jezeli potrzebujesz podziału szczegółowego na witryny odsyłające to mozesz utworzyc sam segmenty z odpowiednimi witrynami