Obecnie 130 forumowiczów jest online
Obecnie 130 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ruch płatny a wstrzymana kampania AdWords

Student ✭ ✭ ✭

Witajcie,

mam taki problem: 31 maja wstrzymałem kampanię AdWords, natomiast Analytics w danych od 1 czerwca pokazuje ruch z tej kampanii (jakieś 95% ruchu z sieci reklamowej).

Liczba sesji jest na poziomie około 100 dziennie, natomiast liczba nowych użytkowników ma trend spadkowy(16,5,6,2 - w kolejnych dniach), brak kliknięć zarówno w GAW i GUA.

Strefa czasowa ustawiona poprawnie.

Wytłumaczcie mi proszę, skąd takie zjawisko?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin Bernad
września 2015

Dot.: Ruch płatny a wstrzymana kampania AdWords

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Nie wiem jaki byl zasieg kampanii, ale wejscia bezposrednie nie nadpisuja ciastek z poprzednich sesji z kampanii AdWords.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin Bernad
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Nie wiem jaki byl zasieg kampanii, ale wejscia bezposrednie nie nadpisuja ciastek z poprzednich sesji z kampanii AdWords.

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Nie wiem, czy te dane pomogą w rozwiązaniu sprawy, ale w maju wyglądało to następująco:

sesje -  27k

nowi użyt. - 15k
Mowa tylko o sieci reklamowej, do której przypisuje ogromną część sesji w czerwcu.

I jeszcze inna sprawa. Pomimo połączenia kont GAW i GUA w maju zanotowane zostały 53 sesje i 17 nowych z (not set).

Student ✭ ✭
Co to za serwis?
odnośnie (not set) Może ktoś kierował kampanię AdWords na Twoją stronę?
Może tak się dziać - sam nieraz tworzę takie kampanie, zwłaszcza jeśli promuję content - np. artykuł sponsorowany opublikowany na obcym blogu.

Z tego, co się orientuję, tak jak mówi Maciek, w Analytics wejścia bezpośrednie mają przypisane - jeśli to możliwe - poprzednie źródło.