Obecnie 242 forumowiczów jest online
Obecnie 242 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Różnice w CPC przez API a Paid Serach w GA

0 S
Nowicjusz ✭

Pobieramy poprzez api dane w rozbiciu na medium. wartości medium CPC

są zawsze większe niż to co pokazuje się w panelu GA Pozyskanie -> Ogółem w wierszu Paid Search. Różnice są rzędu kilku - kilkunastu procent.

To powinno być tożsame?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Różnice w CPC przez API a Paid Serach w GA

Najlepszy Współtwórca
Nie widze zapytania API, ale upewnij sie ze masz ga:medium==cpc oraz zrodlo Google. ga:medium==cpc moze zbierac ruch np. z porownywarek cen jesli tagujesz linki..

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Nie mam doświadczenia z API, ale czy na pewno podobnie zliczane są te wartości? Może ten temat coś podpowie... chociażby kwestia przekierowań 301 jest inaczej widziana przez API.... https://support.google.com/analytics/answer/1034383?hl=pl
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Właśnie nie jestem pewien. nigdzie nie mogę znaleść jasnej opowiedzi czym właściwie jest Paid Search - tak by móc to porównać z danymi z API. Zakładam że traffic z dimension medium:cpc to powinno być to.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Nie widze zapytania API, ale upewnij sie ze masz ga:medium==cpc oraz zrodlo Google. ga:medium==cpc moze zbierac ruch np. z porownywarek cen jesli tagujesz linki..