Obecnie 89 forumowiczów jest online
Obecnie 89 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Różnica w ilości transakcji w raportach

Nowicjusz ✭

Cześć,

Wiecie może skąd różnica ilości transakcji w raporcie Analytics np Ecommerce ogółem a raportem Transakcje (z id transakcji) ? Różnice pojawiają się na każdym analizowanym koncie.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Dot.: Różnica w ilości transakcji w raportach

Wschodząca Gwiazda
To prawdopodobnie z powodu zwrotów. Każdy zwrot to dodatkowa transakcja wykazana w raporcie "Ogółem", natomiast przy całkowitym zwrocie ta transakcja znika całkowicie z raportu "Transakcje".
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Na jaki zakres dat patrzysz i w raporcie "Ogółem" na jaką konkretnie wartość? Na "Transakcje" czy na "Ilość"?
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Zakres dat w raportach jednakowy - i nie istotne czy wybiorę np ten miesiąc do wczoraj czy poprzedni pełny miesiąc zawsze jest różnica ok 3% (ok 120) transakcji (mniej w raporcie z ID).

Patrzę na wartość transakcje. a raporcie z ID transakcji na ilość wierszy.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Wschodząca Gwiazda
To prawdopodobnie z powodu zwrotów. Każdy zwrot to dodatkowa transakcja wykazana w raporcie "Ogółem", natomiast przy całkowitym zwrocie ta transakcja znika całkowicie z raportu "Transakcje".
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Brzmi rozsądnie - potwierdzę czy operacje zwrotów są uploudowane do analytics.

Dzięki Emotikon: Szczęśliwy