Obecnie 266 forumowiczów jest online
Obecnie 266 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Różne dane w Google Analytics

Nowicjusz ✭
Cześć

Mam problem z interpretacją danych z Google Analytics. Moja znajoma posiada blog na Bloggerze. Po pewnym czasie postanowiła wykupić domenę i przekierować ją z xyz.blogspot.com na xyz.com. Do nowego konta założyła Google Analytics.

Teraz, po 3 miesiącach od przekierowania strony weszła w GA i okazało się, że ruch z Google Analytics z kodu Blogspota pokazuje 2-3x większy ruch niż ten na jej domenie xyz. Po sprawdzeniu tego dokładnie okazało się, że ruch jest większy w przypadku Blogspota z przekierowań z Facebooka i URLe mają dodane ?m=1, których w ogóle nie zlicza ten nowy kod Google Analytics.

Pytanie brzmi czy ten ruch jest rzeczywisty? Czy błąd jest w kodzie z Blogspota, który sobie nabija jakiś dodatkowy ruch czy błąd jest w tym nowym kodzie, który tego ruchu nie uwzględnia?

Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marta T
grudnia 2015

Dot.: Różne dane w Google Analytics

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Statystyki z Blogspota, a statystyki z Google Analytics to dwa swiaty. Teoretycznie mowia o tym samym - ruchu na stronie - ale sa zliczane wedle roznych metodologii. Dlatego dane nie beda sie pokrywac pomiedzy jednym, a drugim narzedziem statystycznym.

Duza roznica w ilosci ruchu moze rowniez wynikac ze sposobu implementacji kodu sledzacego Google Analytics (GATC) na stronie. Na Blogspocie to czesty problem, zwlaszcza jak sie modyfikuje szablon. Dobra praktyka jest usunieciec w ustawieniach w panelu Blogspota swojego identyfikatora sledzacego (UA) i wklejenie kodu GATC bezposrednio przed </head> w szablonie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marta T
grudnia 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Statystyki z Blogspota, a statystyki z Google Analytics to dwa swiaty. Teoretycznie mowia o tym samym - ruchu na stronie - ale sa zliczane wedle roznych metodologii. Dlatego dane nie beda sie pokrywac pomiedzy jednym, a drugim narzedziem statystycznym.

Duza roznica w ilosci ruchu moze rowniez wynikac ze sposobu implementacji kodu sledzacego Google Analytics (GATC) na stronie. Na Blogspocie to czesty problem, zwlaszcza jak sie modyfikuje szablon. Dobra praktyka jest usunieciec w ustawieniach w panelu Blogspota swojego identyfikatora sledzacego (UA) i wklejenie kodu GATC bezposrednio przed </head> w szablonie.

Nowicjusz ✭
Najważniejsze jest to, czy ten ruch, którego nie zlicza Google Analytics po URL /m=1 to ruch prawdziwy czy nie? Pytanie po prostu, czy w rzeczywistości mamy na tym blogu ruch 7 tysięcy UU czy 17 tysięcy

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Nie jestem pewien, ale ruch w blogspocie z paramentrem ?m=1 to ruch z urzadzen mobilnych.
Jak modyfikowalas skorke/szablon to ten ruch moze nie byc zbierany ze wzgledu na usuniecie paramentru odpowiadajacego za sledzenie ruchu w GA:

<b:include name='google-analytics' data='blog'/>

Stad moje rozwiazanie podanie na sztywno w <HEAD> GATC Emotikon: Szczęśliwy

Przyklad: https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Brak-statystyk/m-p/13177/h...

Nowicjusz ✭
Witam,
ja mam podobnie. Rozwijam bloga i w statystykach bloggera mam wszystkich odsłon około tysiąca a w Google Analytics jakieś 4 000. W czym tkwi problem? Również mam przekierowanego bloga ze strony planeta-ziemia.com.

To może być zniechęcające dla osoby która dopiero zaczyna.

Nowicjusz ✭
To u Ciebie Piotrze jest na odwrót, bo mi z kolei Blogger pokazuje ponad 2x więcej..

Najlepszy Współtwórca
Pokazcie URL stron to Wam napiszemy przyczyny Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭
Mam podobny problem - po zmianie skórki GA szaleje ze statystykami - przykład z wczoraj blogger ponad 10 000 wejść, GA nieco ponad 1400. Pokazuje mi, że mam dwa kody - jeden w html znajduję i jest dobrze wstawiony, drugi jest w iframe. No i pewnie muszę go usunąć. Tylko, że nie wiem, jak to zrobić Emotikon: Bardzo szczęśliwy Czy mogę prosić przepis na to krok po kroku, jak krowie na rowie? Emotikon: Szczęśliwy Dziękuję i pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca
Patrycja najlepiej by było jak byś podała adres strony.

Natomiast możesz w panelu administracyjnym poszukać miejsc, gdzie dodawany jest kod analyticsa.

Jeśli masz dostęp do plików źródłowych, to czy przez nie, ktoś nie wrzucał dodatkowo kodu?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Dominik Emotikon: Szczęśliwy mówisz do mnie trudnymi słowami Emotikon: Szczęśliwy adres strony www.mamowato.pl (mogę tu?) - w szablonie przeszukałam html i znalazłam jeden kod - ten dobrze wklejony. Nie wiem, gdzie jest ten drugi i nie wiem, gdzie mogłabym go szukać poza html. Raczej nikt nic nie wrzucał bo do panelu mam dostęp tylko ja.

Najlepszy Współtwórca
Na pewno masz dwa różne kody i faktycznie jeden z nich o numerze jest w iframe - UA-28741193-8.

Jeśli Ty sprawdzasz dane z numeru, tego poprawnie dodanego UA-62791630-1, to musisz postarać się usunąć ten w iframe i tu zapewne będziesz potrzebowała jakąś osobę, która zna się na php/html.

Natomiast i tak mam wątpliwości, czy akurat ten podwójny kod wpływa na Twoje dane. Masz tak jakby dwa razu umieszczony ten właściwy numer UA-62791630-1, bo w odpowiednim miejscu w sekcji head, ale drugi raz w kodzie na samym dole - pytanie, czy to nie zakłóca Ci danych.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Nie mogę go znaleźć w html, możesz mi napisać, w którym dokładnie miejscu on jest (na przykład linijce?) - chcę go usunąć Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭
lub inaczej - jak usunąć ten drugi kod z UA-62791630-1? Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Nie odpowiem Ci na to pytanie, ponieważ może on być w konkretnym pliku na serwerze, do którego nie mam dostępu. Po drugie po coś został dodany więc dobrze by było ocenić po co i podjąć dopiero wtedy decyzję czy go wyrzucić.

Teraz zajmij się wykasowaniem drugiego, niepotrzebnego kodu analyticsa z tym drugim UA.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
ok Emotikon: Szczęśliwy dzięki za pomoc Emotikon: Szczęśliwy