Obecnie 217 forumowiczów jest online
Obecnie 217 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozbieżność między kliknięciami a uzytkownikami i sesjami z kampanii

Student ✭ ✭ ✭

Od około 20 maja zauważyłem pojawiające się rozbieżności w Google analytics w kwestii ilości kliknięć, uzytkowników i sesji. Przykładowo mam 300 kliknięć z czego 150 użytkowników i 180 sesji. Analytics jest wdrażany z pomoca GTMa, odpalany za pomoca reguły domena równa domena.pl. korzystam z automatycznego tagowania i mam połączone konta AdWords i GA.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Część Miyamoto,

Było coś zmieniane w konfiguracji przed wystąpeniem rozbieżności?

Ten sam okres w porzdnim miesiącu nie pokazuje podobnych różnic?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Magister ✭

Cześć @Miyamoto M, nie wiem czy dobrze zrozumiałem temat ale w supporcie google piszą coś takiego:

"Istnieje zasadnicza różnica między kliknięciami (np. w raportach AdWords) a sesjami (np. w raportach Odbiorcy). Kolumna Kliknięcia w raportach wskazuje, ile razy reklamy zostały kliknięte przez użytkowników, a Sesje pokazują liczbę unikalnych sesji zainicjowanych przez użytkowników." 

Więcej na ten temat możesz znaleźć tutaj: https://support.google.com/analytics/answer/1257084?hl=pl

Wschodząca Gwiazda

Użytkownik może mieć przypisane wiele kliknąć w reklamę. Użytkownik może też mieć kilka sesji. Nowa sesja jest wywoływana przez:

- nieaktywność przez 30 minut;

- północ;

- wyjście i powrót z nowej kampanii;