Obecnie 257 forumowiczów jest online
Obecnie 257 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozbieżność danych - aktywni użytkownicy

Nowicjusz ✭

Witam,

Mam taki problem. Nie zgadzają mi się dane przy sprawdzaniu liczby aktywnych użytkowników. Dajmy na to w okresie całego miesiąca marca google analytics pokazuje mi, że było 8 aktywnych użytkowników na stronie ( w ciągu 30 dni), natomiast jeden post dodany z 22 marca ma prawie 60 komentarzy. Oczywiście każdy jest dodany przez inną osobę i większość to komentarze z kont google, a nie anonimy. Google analytics pokazuje mi, że przez cały okres posiadania bloga było 750  unikalnych użytkowników, z czego 630 z innych krajów (USA, UK, Rosja itp.) więc wynika z tego, że polskich użytkowników było niewiele ponad 100, a samych komentarzy mam ponad 600 (nie licząc moich odpowiedzi).
Ktoś wie jak rozwiązać ten problem? 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Rozbieżność danych - aktywni użytkownicy

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭

Cześć,

a jak wygląda sytuacja w raporcie:

Pozyskiwanie -> Cały ruch -> Źródło/Medium odnośnie ilości sesji/nowych użytkowników? (w okresie ostatnich 30 dni)

Tak duża rozbieżność danych świadczyć może o złej implementacji kodu Google Analytics. Jeśli możesz, to podaj adres witryny.

Nowicjusz ✭

Jeśli chodzi o raport z Całego ruchu to również wygląda to tak samo. Liczba sesji to 9, a nowych użytkowników to 8 z czego 90% to sesje/użytkownicy z zagranicy (np. na liczbę niby 9 sesje, 8 jest z innych krajów typu Rosja, USA czy UK. Co jest logicznie niemożliwe. 

Adres witryny: http://bookwrittenrose.blogspot.com/

Najlepszy Współtwórca

Dlaczego piszesz, że to nie możliwe? Na frazę book written rose Twój blog pojawił mi się na pierwszym miejscu - więc inne kraje jak najbardziej możliwe, że mogą wchodzić na Twojego bloga.

Sprawdź jeszcze współczynnik odrzuceń i ogólnie czas spędzony na blogu biorąd pod uwage podział na kraje. Może to po prostu boty.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Na Twojej stronie nie ma w ogóle kodu śledzącego Google Analytics więc pewnie wszystko to co widzisz w raportach to spam.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Teoretycznie Kod śledzenia jest dodany do kodu HTML

Nowicjusz ✭

Stwierdziłam, że to niemożliwe, ponieważ według Google Analytics w marcu było 8 UU, z czego (tak jak teraz pokazuje statystyka), wszyscy byli z innych krajów, z Polski nie było ani jednego użytkownika. Natomiast patrząc na statystyki z blogera, jeden post dodany w marcu miał prawie 60 komentarzy (90% osób komentujących albo i każdy miał konto google, więc to nie były anonimy) 

Wschodząca Gwiazda

Teraz kod jest. W momencie, gdy sprawdzałem, to go nie było.

A sprawdzałem zarówno źródło strony pod względem obecności kodu śledzącego, jak i to czy jakieś dane wysyłają się do Google Analytics za pomocą dwóch wtyczek - Tag Assistant i Google Analytics Debugger.

Kodu nie było, a dane się nie wysyłały.

Tomasz Ciepłucha