Obecnie 247 forumowiczów jest online
Obecnie 247 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing - wyłączona lista

Student ✭

Witam,

Na samym początku zaznaczę, że jestem świeżym użytkownikiem i niedawno zacząłem swoją przygodę z reklamą.

Mam problem, chciałem utworzyć listę klientów za pomocą tagu analytics i połączyć z adwords.Niby wszystko było ok do momentu aż Google zablokowało wszystkie moje listy z powodu"Wyłączona z powodu naruszenia zasad"

Dodam, że sklep którym się zajmuje to sklep medyczno - rehabilitacyjny, z tego co czytałem w zasadach Google, jeśli posiadam w swojej ofercie produkty medyczne, z góry jestem skazany na blokadę.

Czy jest szansa aby to obejść? Nie chce mi się wierzyć, że wszystkie sklepy rehabilitacyjne nie mogą korzystać z list remarketingowych?

Ps.Kategoria branży w analytics to Ochrona zdrowia.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Remarketing - wyłączona lista

Najlepszy Współtwórca
Listy są sprawdzane pod kątem pewnych rzeczy/treści/zbieranych danych o użytkownikach.

W mailu z informacją o odrzuceniu otrzymałeś na pewno powód odrzucenia, czyli do jakiej kategorii zostały listy przypisane.

Dodatkowo w mailu masz link do ogólnych zasad - zapewne tych https://support.google.com/adwordspolicy/answer/143465?hl=pl

A w nich masz np., że nie można zbierać danych o:

"zdrowie lub informacje zdrowotne, pochodzące np. ze stron lub aplikacji kierowanych do grup użytkowników cierpiących na określone przypadłości;"

Rozwiń sobie sekcję Informacje z zakresu farmacji i ochrony zdrowia.

Jeśli uważasz, że Twoje listy nie zbierają takich danych, to skontaktuj się z supportem AdWords i zapytaj bądź poproś o sprawdzenie treści strony i samych list przez kogoś z supportu.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Arkadiusz masz produkty przeznaczone do rehabilitacji. Twoimi odbiorcami, są osoby, których zdrowie jednoznacznie nie jest najlepsze. Niestety remarketing w tym przypadku pozwala zidentyfikować osoby ( odbiorców reklamy) jako osób cierpiących na określone przypadłości, więc niestety zgodnie z regulaminem listy zostały zablokowane. Raczej, z doświadczenia wiem, że nie masz szans na odblokowanie list, ale próbuj. Adaśko

Student ✭
Tak jak napisałeś, głównym powodem było naruszenie zasad z "zakresu farmacji i ochrony zdrowia."

Dzięki za podpowiedź, skontaktuje się z supportem i mam nadzieje, że pozytywnie rozpatrzą moje zgłoszenie.