Obecnie 170 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing w AdWords

Nowicjusz ✭

Witam,

mam konkretny problem z remarketingiem i tagiem z nim związanym.

Na koncie AdWords promuje 2-3 domeny i w 'udostępnianie zasobów' wyświetla mi od dawna, mimo że nie dodałem jeszcze tagu remarketingowego, 'Tag jest aktywny' i nawet odnotowuje wejścia na jedną z domen. 

Teraz chciałbym uruchomić remarketing na wszystkich domenach i zainstalowałem ów tag zgodnie z instrukcjami, niestety wtyczka do chrome Tag Assistant pokazuje błąd połączenia https (i z tego co widzę nawet duże agencje jak K2 tez mają ten sam problem), zaś na koncie AdWords dalej wyświetla prawidłową instalacje, ale wejść na stronę już nie chwyta.

Czy jest coś jeszcze co powinienem zrobić, by Google odnotował ów tag? Czy fakt, że to inna domena nie powoduje problemów?

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Piotr B
września 2015

Dot.: Remarketing w AdWords

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

W celu utworzenia nowego tagu:

W udostępnionych zasobach klikasz +Lista Remarketingowa następnie:

1.PNG

kolejno

2.PNG

i tworzysz nowy własny:

3.PNG

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

1. Każda kampania ma "tag remarketingowy", więc jeśli promujesz domeny pod jedną kampanią to powinno być ok, ale nie jest to wskazane.

2. Https nie przeszkadza Tag Assistans, jeśli zaimplementowany jest kod dedykowany dla https.

3. Raczej nie ma możliwości aby tag działał bez implementacji w kod serwisu, ale niektórzy wierzą w cuda Emotikon: Szczęśliwy

Adaśko

Nowicjusz ✭

Dziękuję za odpowiedź.

W jaki sposób mogę sprawdzić na jakiej domenie Google sprawdza tag i jak wymusić, żeby zainteresował się odpowiednią domeną? Mimo założonych nowych kampanii i w nich list remarketingowych wciąż wyrzuca mi komunikaty ale dotyczące tylko jednej domeny, nie tej do której chcę prowadzić reklamy. 

Przy zakładaniu kampanii system nie pytał też w żadnym kroku o domenę, więc skąd Google wie gdzie wrzuciłem przesłane mi tagi? 

Z góry dziękuję za pomoc.

Wschodząca Gwiazda

Zrób tak:

1. Rozdziel wszystkie domeny na osobne kampanię i zainstaluj osobne tagi remarketingowe.

2. W Chrome zainstaluj Tag Assistant i sprawdź czy masz dobrze zaimplementowane tagi na każdej domenie, na której chcesz prowadzić remarketing.

Jak widzisz wrzucanie wszystkich domen do jednej kampanii nie jest dobrym rozwiązaniem, bo tracisz kontrolę nad wszystkim. Czasami dobrze jest wszystko zrobić od nowa, tak jak lepiej jest zburzyć dom (ruinę) i odbudować mury na nowo, niż go remontować.

Adaśko

Nowicjusz ✭

Tylko, że ja mam oddzielne kampanie dla oddzielnych domen. Problem polega na tym, że w Kampanie > udostępnione zasoby > Odbiorcy wciąż widzi tylko jeden tag i łączy go tylko z 1 domeną. Nie widzę tam też opcji dodania kolejnego tagu. W żadnej instrukcji nie ma też napisane JAK przygotować oddzielny tag dla kolejnej domeny. 

Próbuję teraz działać w Narzędzia i Analiza > Konwersje bo tu była dodana konwersja do domeny 1, na której ów tag remarketingowy AdWords widzi. Może jak dodam podobną konwersję do 2 domeny to się Google obudzi. 

Najlepszy Współtwórca
Obawiam się, że musiałbyś utworzyć odrębne konta dla poszczególnych domen. Zasada, która przeważnie się sprawdza jedna domena na jedne konto - np. w przypadku śledzenia analytics danych domen - jest to bezpieczniejsze ze względu na poprawność danych.

Tu zapewne google wyszło z tego samego założenia i dany tag możesz wygenerować tylko raz, ale niech ktoś mnie poprawi ...
Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Piotr B
września 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

W celu utworzenia nowego tagu:

W udostępnionych zasobach klikasz +Lista Remarketingowa następnie:

1.PNG

kolejno