Obecnie 220 forumowiczów jest online
Obecnie 220 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rejestrowanie otwarć maila przez klienta

Nowicjusz ✭

Dzień Dobry,

Próbuję znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytanie: "Jak sprawdzać otwarcie maila przez klienta".

Wiem, że są sposoby z obrazkiem 1x1 px. Mianowicie wrzucam kod jako obrazek:

http://www.google-analytics.com/collect?v=1&tid=UA-1234567890&cid={USERID}&t=event&ec=email&ea=open&el=recipient_id&cs=newsletter&cm=email&cn=Mail_testowy

Lecz pojawia się problem - w jaki sposób pobrać USER ID?Emotikon: Szczęśliwy Jeśli wpiszę ręcznie to każdy kto odbierze maila (wysyłane grupowo) dostanie ten sam numer. W jaki sposób sobie z tym poradzić

Mój program generuje na początku linku jeszcze formułę przekierowującą, nie stwarza to chyba problemu (linki i obrazki działają z tym przekierowaniem normalnie)

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof L
października 2015

Dot.: Rejestrowanie otwarć maila przez klienta

Wschodząca Gwiazda
Masz trzy wyjścia:

1. użyć ten sam cid do każdego mailingu i dodać do linku parametr sc=start, który dla każdego hita zapoczątkuje nową sesję.
W efekcie będziesz miał wszystkie sesje z tego samego mailingu zapoczątkowane przez tego samego użytkownika.
lub
2. pobierać jakiś identyfikator maila z bazy i na jego podstawie tworzyć parametr cid
lub
3. generować losowy parametr cid
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof L
października 2015

Wschodząca Gwiazda
Masz trzy wyjścia:

1. użyć ten sam cid do każdego mailingu i dodać do linku parametr sc=start, który dla każdego hita zapoczątkuje nową sesję.
W efekcie będziesz miał wszystkie sesje z tego samego mailingu zapoczątkowane przez tego samego użytkownika.
lub
2. pobierać jakiś identyfikator maila z bazy i na jego podstawie tworzyć parametr cid
lub
3. generować losowy parametr cid
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
A jeszcze jedno pytanie, wystarczy, że będą ampersandy jako oddzielenie(np. &ec), czy w mailingu należy dodać dodatkowo tekst amp (np. &ampec)?

Wschodząca Gwiazda

Wystarczy sam znak & (sam ampersand).

Tomasz Ciepłucha