Obecnie 166 forumowiczów jest online
Obecnie 166 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Raportowanie pozyskiwania ruchu po kampanii Adwords w Analytics

Student ✭

Witam, chcę śledzić przełożenie klików z kampanii Adwords na zachowanie na mojej stronie. Połączyłem oba konta  Analytics i Adwords, ale dalej wybierając Pozyskiwanie -> Cały ruch -> Adwords -> Kampanie mam pusty raport (0 kliknięć wczoraj i 0 sesji pomimo, że Adwords raportuje kliki). Czy jest jakieś przesunięcie w czasie czy czegoś nie włączyłem? Pozdr

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Raportowanie pozyskiwania ruchu po kampanii Adwords w Analytics

Najlepszy Współtwórca
Pamiętaj o włączeniu autotagowania na koncie AdWords oraz o połączeniu również widoku na koncie Analytics. Sprawdź to na karcie Administracja Łączenie z kontem AdWords. Sprawdź czy masz połączony również widok.

Jeśli powyższe się zgadza to poczekaj na dane. Są tu opóźnienia 24-48h.
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Pamiętaj o włączeniu autotagowania na koncie AdWords oraz o połączeniu również widoku na koncie Analytics. Sprawdź to na karcie Administracja Łączenie z kontem AdWords. Sprawdź czy masz połączony również widok.

Jeśli powyższe się zgadza to poczekaj na dane. Są tu opóźnienia 24-48h.
Dominik Myślak

Student ✭
Dziękuję. Wygląda, że widok mam połączony. Możesz tylko naprowadzić mnie, gdzie sprawdzić autotagowanie?

Najlepszy Współtwórca
Górny prawy róg trybik >> Ustawienia konta tutaj szukaj autotagowania, czy jest włączone - będziesz widział TAK bądź NIE.
Dominik Myślak

Student ✭
Dziękuję, włączone. Pozostaje czekaćEmotikon: Szczęśliwy

Student ✭
Witam, raport w Analytics zaczął działać, ale mam teraz całą kampanię Adwords zagregowaną do jednej linii ("not set") i nie mogę spojrzeć np. na poziom odrzuceń w zależności od wpisywanego słowa kluczowego (kampanię mam "tylko wyszukiwarka google"). Można to jakoś ustawić? Dziękuję

Wschodząca Gwiazda
miałes autotagowanie przed wczoraj o godzinie 22:20 wyłączone? jezeli tak i je wtedy włączyłes to sprawdz dane dla zakresu dat- dzisiaj.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

zerknij na te wątki na forum

https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/not-set-w-raportach-adword...
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Partners/not-set-w-raportach-GA-pomimo-%C5%BCe-konta-...
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Not-Set-w-raporcie-Analyti...
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/not-set-Kampania-Adwords-w...

W każdym z nich było poruszone not set... nie masz jakiegoś przekierowania z www na bez www? Bo kwestie poprawnego łączenia konta raczej wykluczyliśmy - bo często not set jest skutkiem błędnego łączenia kont.

Dodatkowo sprawdź sobie na stronie czy zachowuje się w linku znacznik gclid... w jednym z wątków było to poruszane. Autotagowanie polega na tym, że do adresu (najlepiej sprawdzić podstronę) doczepiany jest kawałek kodu ?gclid=542345365465464  - cyferki oczywiście są przypadkowe - i może Twój serwer odrzuca ten dodatkowy element i zostawia oryginalny link. Łatwo to sprawdzić. Wejdź na jakąś podstronę i doklej do niej ten kod co ja wpisałem włącznie ze znakiem ? - jak zachowa się cały link bez, a strona pojawi się poprawnie bez 404 znaczy, że to możemy również wykluczyć.

Dominik Myślak

Student ✭
Witam, sprawdziłem raport z dziś - dalej jest "not set".
Autotagowanie miałem włączone już wcześniej.
Strona wyświetla się prawidłowo, zachowując wklejony ciąg cyfr.
Konta są - wydaje mi się - prawidłowo połączone, bo wszędzie mam "zielone ptaszki", choć z drugiej strony - jak chciałem teraz dodać do raportu słów kluczowych z poziomu adwords nowe kolumny - takie jak współczynnik odrzuceń i śr. czas trwania sesji, to nie mam takich dostępnych wskaźników na liście. Tak, jakby konta były scalone, ale nie widziały wzajemnych danych?

No i zostaje jeszcze owe "nie masz jakiegoś przekierowania z www na bez www?"? Możesz naprowadzić, jak to sprawdzić? Dziękuję za pomoc..

Najlepszy Współtwórca
Teraz pytanie czy na pewno masz dobre konta połączone. Sprawdź numery konta AdWords jakie masz połączone w analyticsie z tym, z którego teraz korzystasz - które chcesz mieć połączone.

Bo ewidentnie coś jest nie tak z łączeniem, jeśli nie możesz zaciągnąć kolumn związanych z analyticsem.

Czy na koncie AdWords na zakładce Trybik >> Ustawienia konta >> Połączone konta >> Google Analytics masz połączone konto? Jeśli nie to czy możesz połączyć?

Jeśli nie możesz to te konto AdWords na pewno nie jest połączone poprawnie z Analytics.
Dominik Myślak

Student ✭
Witaj,
sprawdziłem - widok nie był połączony, teraz połączyłem zarówno ze strony Analyticsa jak i Adwords. Numer Adwords się zgadza. Co prawda dalej nie działa, ale znalazłem jeszcze jeden problem, który być może ma znaczenie? - "Adresy URL wielu stron głównych". Poprawiłem to i czekam na weryfikację.
Pozdrawiam

Student ✭
Acha, jeszcze jedno - dodałem na poziomie raportów Adwords w "dostosuj kolumny" część Analyticsa, ale na razie w raporcie wszędzie wyświetlają się "zera".. Czy coś mogę jeszcze zrobić, czy czekać na weryfikację problemu "Adresy URL wielu stron głównych"?

Najlepszy Współtwórca
Czyli jednak... not set się z czegoś bierze Emotikon: Szczęśliwy teraz musisz poczekać na dane, ponieważ dopiero od tej pory będą zbierane poprawnie.

Pamiętaj, że mogą być opóźnienia nawet 24h, a w przypadku danych analyticsa do AdWords nawet 48h.
Dominik Myślak

Student ✭
To czekam i dziękujęEmotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
I jak? Dziala?