Obecnie 249 forumowiczów jest online
Obecnie 249 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Raport dla remarketingu i realizacji celu

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, 

Chciałbym stworzyć raport który zawiera informacje o sesjach które z dowolnego źródła ruchu oprócz remarketingu trwały mniej niż 10 sekund a z sesji remarketingowych przyniosły realizacje celu. W skrócie, ktoś wszedł na strone i zaraz wyszedł, ale później wszedł z remarketingu i wykonał cel. 

Z góry dzieki za pomoc!

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: PiotrCzarnecki
marca 2017

Dot.: Raport dla remarketingu i realizacji celu

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz,

Tu nie chodzi o uszczypliwości lecz o brak rzetelnych odpowiedzi. Trudno zdążyć za Tobą w prostowaniu tego co napiszesz.

I ciesze się, że dotarło i kończysz spamowanie (nie tylko w tym wątku).

@PiotrCzarnecki,

1. Pierwsza sprawa to kwestia czasu. G. Analytics mierzy czas na zasadzie różnicy pomiędzy poszczególnymi odsłonami (interakcjami czyli mogą to tez być zdarzenia).
Jeśli była 1 odsłona i trwała nawet kilka minut ale nie było kolejnej czas w GA będzie = 0s. 

Piotr modyfikowałeś działanie GA w celu urealnienia czasu ?

2. Aby zobaczyć zachowanie użytkowników o jakim piszesz do raportów należy dodać segment uwzględniający użytkowników odfiltrowanych za pomocą opcji sekwencji (a w nich w kolejnych krokach) kolejne źródła ruchu (kampanie) i ew. oczekiwane zachowanie czyli czas (jeśli możesz go prawidłowo zmierzyć) czy też realizację celu.

Krok 1 kampania nie zawiera nazwy Twojej kampanii "i" czas sesji < niż 10s 

Krok 2 kampania zawiera  (lub ściśle pasuje do) nazwę Twojej kampanii remarketingowej "i" realizacje wybranego celu.

Zwróć uwagę aby obydwa kroki dodać w tym samym filtrze.

Pomiędzy krokami ustawiasz kryterium poprzedzania:  poprzedza / bezpośrednio poprzedza - wg Twoich potrzeb.

Stwórz taki segment, nadaj mu nazwę i po włączeniu zobaczysz w raportach wyłącznie sesje użytkowników spełniających jego kryteria.

Podczas tworzenia segmentu będziesz widział podgląd jego działania na Twoich danych historycznych po prawej stronie (ilość sesji i użytkowników spełniających zadane kryteria).

Jeśli potrzebujesz doprecyzowania któregoś elementu pisz.

sekwencje.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Profesjonalista ✭ ✭

Konwersje po wyświetleniu. Jeszcze dostępne.

po 31 marca będą to po prostu konwersje. Jeśli chodzi o czas poniżej 10 sekund musisz wyciągnąć raport czas na stronie i przefiltrować odpowiednio dane.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz

Możesz rozwinąć temat i napisać coś więcej jak zrobić to o co pyta @PiotrCzarnecki.

Jak Twoim zdaniem zrobić taki raport i jak go przefiltrować "odpowiednio" ?

Profesjonalista ✭ ✭

@Lech Krupa Konwersje po wyświetleniu.

Tak to właśnie nie działa?

Wraca przez remarketing i konwertuje, wpada nam do konwersji.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz,

Możesz to rozpisać krok po kroku jak zrobić taki raport?

Profesjonalista ✭ ✭

@Lech Krupa Zakładka Konwersje ;-), Konwersje wspomagane lub upływ czasu, czy masz inne rozwiązanie?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz,

Raport "upływ czasu" nie podaje czasu sesji. A jednostką nie są sekundy lecz dniEmotikon: Smutny

Wyjaśnij proszę Twój tok rozumowania. Jak zrobić ten raport. Mam wrażenie, że nie do końca wiesz co piszesz ale może jednak się mylę...

Profesjonalista ✭ ✭

@Lech Krupa ze względu na uszczypliwości pozostawię to Tobie, proszę ja Ciebie...

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: PiotrCzarnecki
marca 2017

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz,

Tu nie chodzi o uszczypliwości lecz o brak rzetelnych odpowiedzi. Trudno zdążyć za Tobą w prostowaniu tego co napiszesz.

I ciesze się, że dotarło i kończysz spamowanie (nie tylko w tym wątku).

@PiotrCzarnecki,

1. Pierwsza sprawa to kwestia czasu. G. Analytics mierzy czas na zasadzie różnicy pomiędzy poszczególnymi odsłonami (interakcjami czyli mogą to tez być zdarzenia).
Jeśli była 1 odsłona i trwała nawet kilka minut ale nie było kolejnej czas w GA będzie = 0s. 

Piotr modyfikowałeś działanie GA w celu urealnienia czasu ?

2. Aby zobaczyć zachowanie użytkowników o jakim piszesz do raportów należy dodać segment uwzględniający użytkowników odfiltrowanych za pomocą opcji sekwencji (a w nich w kolejnych krokach) kolejne źródła ruchu (kampanie) i ew. oczekiwane zachowanie czyli czas (jeśli możesz go prawidłowo zmierzyć) czy też realizację celu.

Krok 1 kampania nie zawiera nazwy Twojej kampanii "i" czas sesji < niż 10s 

Krok 2 kampania zawiera  (lub ściśle pasuje do) nazwę Twojej kampanii remarketingowej "i" realizacje wybranego celu.

Zwróć uwagę aby obydwa kroki dodać w tym samym filtrze.

Pomiędzy krokami ustawiasz kryterium poprzedzania:  poprzedza / bezpośrednio poprzedza - wg Twoich potrzeb.

Stwórz taki segment, nadaj mu nazwę i po włączeniu zobaczysz w raportach wyłącznie sesje użytkowników spełniających jego kryteria.

Podczas tworzenia segmentu będziesz widział podgląd jego działania na Twoich danych historycznych po prawej stronie (ilość sesji i użytkowników spełniających zadane kryteria).

Jeśli potrzebujesz doprecyzowania któregoś elementu pisz.

sekwencje.png

Profesjonalista ✭ ✭

@Lech Krupa ja dużo tutaj się uczę stale a Ty ranisz me serce.

Powiedziałbym Ci coś kolego. Jednak powstrzymam się.

Jak coś uznajesz za spam, to jest odpowiednia opcja od tego.

Pozdrawiam serdecznie i nie wchodzę Ci w drogę kolego.

Ty też mi nie wchodź, jak dobrze mi nie radzisz i źle życzysz Proszę Ja Ciebie.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz,

Super, że się uczysz i super, że jesteś z nami na Forum.

Jednak postaraj się więcej przemyśleć swoje wypowiedzi i podnieść ich jakość, czasem nawet sprawdzić, doczytać i przetestować zanim coś napiszesz. Nikt Ci tu źle nie życzy ale wprowadzasz sporo zamętu. Nie tylko ja to zauważyłem i nie pierwszy zwracam Ci na to uwagę.  Usiłuję naprowadzić Cię na właściwy trop w dyskusji i rozwinąć ją merytorycznie, więc proszę zmień ton. Co do spamu to wg życzenia Twojego zgłaszam Twoją i moja wypowiedź, bo ewidentnie się kwalifikująEmotikon: Szczęśliwy

Wszechwiedzący ✭

Rafał, od momentu Twojego pojawienia się na forum darzę Cię sympatią, co chyba zauważyłeś Emotikon: Szczęśliwy Jesteś naprawdę fajnym gościem, wprowadziłeś swoją osobą mocną dawkę energii na forum!

Choć pewnie nikogo nie interesuje co uważam, to jednak w wiosennym uniesieniu napiszę, że uważam Twoje posty za bardzo fajne, radosne, spontaniczne, rzeczowe, pomocne i prawie zawsze trzymające się tematu. Nie mam jednak wątpliwości, że mogą one być jeszcze lepsze i że o to właśnie Lechowi chodzi. Widzi Twój potencjał i wie, że stać Cię na dużo więcej.

Dodatkowo, Lech jest tutaj gospodarzem. A wchodząc do cudzego domu według mnie zawsze warto stanowisko gospodarza potraktować z należytym szacunkiem, dostosować się jeśli to możliwe, a na pewno unikać negatywnych ocen osobistych oraz wydawania poleceń - tak myślę Emotikon: Szczęśliwy

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭

@Booguś też Cię lubię bracie lecz odrobinę nie zgadzam się, ja poleceń nie wydaje ino czasem rekomenduje je. Więc jeśli kogoś uraziłem wypowiedzią swą, to przepraszam najmocniej bracia.

Jednak odczułem mały atak. Wcześniej zawsze z encyklopedią magiczną supportową księgą się konsultowałem. Teraz bardziej odpowiadam z głowy, lecz przez to czasem pomylić się mogę, lecz jeśli tak to @Lech Krupa zapewne sprostuje mnie.
Co do tonu, przecież nie napisałem jak Piłsudski że naród wspaniały itd. Nawet najgorszym sortem nie nazwałem. A donośny mam głos, lecz to tylko pismo :-). A i istota emocjonalna bardzo jestem, więc. Zanim kogoś urazę to 3 razy przemyślę niż pójdzie o sortach i innych tego sprawach Emotikon: Bardzo szczęśliwy.
No właśnie, gdy ktoś zwraca mi uwagę, to albo rozumiem i się dostosuje, a gdy nie zgadzam się, to nie siedzę na siłę i wychodzę.
Bardziej to zabrzmiało jak Włodarzenie aniżeli gospodarzenie, lecz Tobie bracie osąd pozostawiam, nie będę tutaj pisać o jakichś przecież bzdetach.
Więc co mi więcej pozostaje, jak pozdrowić was ciepło i serdecznie :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz