Obecnie 175 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pytanie o not provided

Nowicjusz ✭

Witam wszystkich,

Mam jedno pytanie o not provided. Czy jest możliwość żeby pod not provided kryły się słowa kluczowe brandowe, które są wyszczególnione w Analytics poza not provided? Na przykład:

Nazwa firmy: FirmeX

Organic Search:

not provided - 200 sesji

FirmeX - 100 sesji

firma FirmeX - 20 sesji

itd.

Czy częścią not provided mogą być również frazy wyszczególnione, czyli w tym przypadku np. "FirmieX"? Czy będą to tylko inne słowa kluczowe, których nie widać w raporcie organic search?

Z góry dziękuję za pomoc w tym temacie.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Pytanie o not provided

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Justyna Emotikon: Szczęśliwy

Możesz taką analizę przeprowadzić samodzielnie obserwując dane w AdWords - zakładka Wymiary/Widok: Płatne i organiczne i porównując z danymi w Analytics.

________
Booguś

Pytanie o not provided

Profesjonalista ✭ ✭

Jaki raport w Adwords dokładnie? Właśnie te not provided irytuje bardzo mnie...

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Pytanie o not provided

Najlepszy Współtwórca

Slowo (not provided) kumuluje w sobie wszystkie zapytania ze zrodla google / organic. Lacznie z brandem.

Pytanie o not provided

Profesjonalista ✭ ✭

@Maciej Lewiński to jak najlepiej wyciągnąć dane aby były one jak najbardziej relewantne dla nas jeśli chodzi o wyniki organiczne wyszukiwania?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Pytanie o not provided

Najlepszy Współtwórca

Search Console.

Pytanie o not provided

Profesjonalista ✭ ✭

A jakoś tak dokładniej w Analytics? Ścieżki wielokanałowe? Chodzi mi o to aby moc przeanalizować na jaką frazę doszło do konwersji, w GSC Takich info nie otrzymam niestety.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Pytanie o not provided

Najlepszy Współtwórca

Od ponad 6 lat istnieje (not provided), ktorego nie da sie "zdekodowac". Mozna liczyc rozklady np. Bernoulliego, przydzielajac zachowania i konwersje ale to bez sensu. Trzeba sie skupic na podrozy Uzytkownikow po wielu roznych zrodlach ruchu, a nie jednym.

BTW sprzedaja zdecydowanie slowa brandowe i dlugie ogony. 

Pytanie o not provided

Profesjonalista ✭ ✭

@Maciej Lewiński Czyli śledzić najlepiej eksplorator użytkownika, tak?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Pytanie o not provided

Najlepszy Współtwórca

Nie Emotikon: Szczęśliwy 

Obserwowac Typy Uzytkownika. Skupic sie na tym kto robi biznes i finalnie analizowac sciezki wielokanalowe. To prosta recepta

Pytanie o not provided

Profesjonalista ✭ ✭

@Maciej Lewiński Zacząłem obserwować kto wchodzi na stronę i wielkie zdziwienie "skąd pan wie że byliśmy u pana na stronie" - Mina klienta bezcenna <3

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Pytanie o not provided

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi!

Panie Macieju chciałabym dopytać o Pańską odpowiedź, ponieważ nie jestem pewna czy dobrze ją rozumiem więc prosiłabym o nakierowanie czy dobrze myślę Emotikon: Szczęśliwy

Trzymając się wcześniejszego przykładu, tj.:

Nazwa firmy: FirmeX

Organic Search:

not provided - 200 sesji

FirmeX - 100 sesji

firma FirmeX - 20 sesji

Mówiąc "kumuluje" ma Pan na myśli to, że "not provided" to jakby suma wszystkiego włącznie z pozostałymi wyszczególnionymi - "FirmeX", "firma Firmex" itd? Czyli w not provided mam 200 sesji ale 100 z nich to fraza FirmeX a 20 firma Firmex więc nie znam tak naprawdę słów kluczowych dla 80 sesji?

Czy ma Pan na myśli to, że części wyszukań typu "FirmeX' Google Analytics "nie wyłapał" i zaklasyfikował jako "not provided" co oznacza, że tak na prawdę ze słowa "FirmeX" może być więcej niż 100 sesji tylko są one ukryte w not provided? I teoretycznie mogło by być tak, że słowo "FirmeX" ściągnęło aż 300 sesji?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Pytanie o not provided

Profesjonalista ✭ ✭

@Justyna K Chodzi o to że not provided obejmuje wszystkie frazy łącznie z marką, nie tylko markę.

Chyba dobrze zrozumiałem @Maciej Lewiński

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz