Obecnie 282 forumowiczów jest online
Obecnie 282 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przepływ zachowań, a konwersje w AdWords

Nowicjusz ✭

Witajcie,

problem jest następujący. Jako cel ustawione mam wejście w kontakt, adwords połączony z analyticsem. W przepływie zachowań mogę zaobserwować wejścia na stronę kontaktu, lecz w AdWords konwersji dalej brak. Wszystko poprawnie skonfigurowane. Dodam, że kampania z analityką hula od 10 października. Wejścia na kontakt w przepływie zachowań z ruchu cpc pojawiają się już od 10 października. Macie może jakieś pomysły? Mam się martwić? Emotikon: Szczęśliwyprzeplyw zachowan.jpg

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Wschodząca Gwiazda

Rozumiem, że w Analytics zlicza Ci realizacje celu, który zdefiniowałeś, ale nie widzisz tej konwersji w AdWords.

Jeśli tak, to czy zaimportowałeś tą konwersję w AdWords? Wejdź w AdWords do Narzędzia > Konwersje i sprawdź czy w zakładce "Działania powodujące konwersje" pojawia się Twoja konwersja z Analytics. Jeśli nie to wejdź do zakładki "Google Analytics" i sprawdź czy tam ją widzisz i jeśli tak, to ja zaznacz i kliknij przycisk "Importuj" znajdujący się pod spodem.

Jeżeli nie ma Twojej konwersji ani w zakładce "Działania powodujące konwersje", ani w "Google Analytics" to znaczy, że jednak masz coś źle połączone.

Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda

Musisz sprawdzić to co pisał Tomasz, oraz pytanie czy masz dobrze skonfigurowane cele. Pokażesz zrzut ekranu z konfiguracją celu w GA to potwierdzimy poprawność.