Obecnie 203 forumowiczów jest online
Obecnie 203 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przekierowania Bitly, a statystyki GA

Nowicjusz ✭ ✭

Witam!

Wykorzystuję narzędzie Bitly do monitorowania w social media wartościowych miejsc na promocję. Przeczytałem w poprzednich tematach, że nie można porównywać ze sobą narzędzi monitorujących jednak myślę, że Bitly to jednak coś innego niż np. Stat24. Chodzi mi o to, że w Bitly ciężko o jakąkolwiek interpretację zachowania użytkownika ponieważ może on tylko kliknąć w link albo nie i jeśli klika to wartość kliknięć rośnie. Ot cała filozofia. GA natomiast nie odzwierciedla w danym czasie wejść wyświetlając mniejszą liczbę. I tu pojawia się pytanie dlaczego. Przekierowanie występuje automatycznie i niezauważalnie więc nie ma mowy o tym, że użytkownik nie dotarł na stronę. Jeśli Bitly twierdzi, że link został kliknięty tzn., że użytkownik na 110% trafił na stronę. No i teraz pojawia się teoria. Czy to jest możliwe, że niektóre wejścia są tak bezwartościowe, że np. użytkownik natychmiast wszedł i wyszedł i GA tego nie zdążyło nawet zarejestrować (skrypt GA jest w head), jednak link został kliknięty i Bitly to zarejestrowało. Co o tym myśleć?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Przekierowania Bitly, a statystyki GA

Nowicjusz ✭ ✭
Problem rozwiązany, skrypt był dobrze umieszczony, ale nie na wszystkich podstronach (nie na wszystkie mozna się dostać z indexu).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Czy w odpowiednim miejscu masz umieszczony kod Analyticsa?

Czy Bitly może być blokowany przez adblocka?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Nie jestem ekspertem, ale bazując na wiedzy, którą posiadam myślę, że kod jest w odpowiednim miejscu. Na końcu obszaru head (tzn., że poprzedzają go jeszcze inne skrypty) na głównej stronie index.php.

Nie wiem czy Bitly może być blokowany przez AdBlocka, ale tam chyba nie ma za bardzo co blokować. To jest po prostu link, który zamieszczam m.in. w postach na FB.

Najlepszy Współtwórca
A jak duża jest różnica w danych? Bo według mnie różnice i tak będą. wielokrotnie już tu pisane na forum było, że różne systemy to różne zbieranie danych.

Np. strona z jakiś przyczyn nie załaduje się, a dokładnie kod analyticsa - nie będzie wejścia/sesji.

A system o którym piszesz zapewne zliczy kliknięcie - masz już jedną różnicę... a pewnie jest więcej.
Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Nowicjusz ✭ ✭
Problem rozwiązany, skrypt był dobrze umieszczony, ale nie na wszystkich podstronach (nie na wszystkie mozna się dostać z indexu).

Najlepszy Współtwórca
to był kolejny trop Emotikon: Szczęśliwy dobrze, że sobie poradziliście, ale i tak nie sądzę by dane były zawsze 1:1
Dominik Myślak