Obecnie 164 forumowiczów jest online
Obecnie 164 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem ze zliczaniem celów - po UTMie

Nowicjusz ✭

Mam problem związany ze zliczaniem celów w GA.

Każdy z moich handlowców ma swój własny utm do tego, aby przy wprowadzaniu klienta do bazy, zliczało mi się w GA, ilość osób którą wprowadzili.

Jednak z tego co widzę, nie zlicza się to poprawnie. Pokazuje w realizacji celów zbyt małą ilość "zrealizowanego celu". Czy ktoś wie w czym może być problem ?

Pozdrawiam,

Monika

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Monika S
września 2015

Dot.: Problem ze zliczaniem celów - po UTMie

Wschodząca Gwiazda
Jeśli okno będzie otwierane w trybie incognito i za każdym razem zamykane to wówczas będzie inicjowana nowa sesja przy każdym wejściu i to załatwi sprawę.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Podczas jednej sesji (wizyty) na stronie jeden uzytkwonik moze zrealizowac tylko raz ten sam cel. Jesli zrealizuje kilka razy ten sam cel, zostanie on policzony nadal jako jeden cel. Stad moze wynikac problem.

Nowicjusz ✭
Okay, a ile trwa jedna sesja? I czy jest na to jakieś rozwiązanie ?

Najlepszy Współtwórca
Standardowo jedna sesja trwa 30 minut lub do momentu opuszczenia przez uzytkownika strony.

Nowicjusz ✭
No właśnie, to w takim razie dalej coś jest nie tak... prosiłam ich i mówią, że tak robią Emotikon: Szczęśliwy aby za każdym razem, została zamknięta ta strona i przy wprowadzaniu kolejnej osoby, nowe wejście przez utm.

Przez chwilę myślałam, że to będzie rozwiązaniem problemu, ale chyba jednak jeszcze nie.

Wschodząca Gwiazda
Zamknięcie strony i ponowne jej otwarcie przed upływem 30 minut nie generuje nowej sesji. Stara sesja jest kontynuowana.
Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭
Można jeszcze pomyśleć o manualnym sterowaniu sesją:

https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/field-reference#sessionCont...

i wymuszać zakończenie sesji po zrealizowaniu celu. Wtedy cele powinny się lepiej zliczać ale wpłynie to na inne dane

Nowicjusz ✭
okay, a gdyby to otwierać w oknie incognito za każdym razem? Lub zamykać całą przeglądarkę, może rozwiązać ten problem?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Byc moze tak robia Emotikon: Mrugający
Chodzi o to, ze jak wchodzisz z linka z UTM to on przypisuje Tobie zrodlo ruchu. Jak wychodzisz ze strony dajmy na to w 12 minucie trwania sesji i wejdziesz jeszcze raz na strone 2 minuty pozniej z tego samego linka z UTM to Twoje zrodlo jest to samo i zostanie to sklasyfikowane jako ta poprzednia sesja.

Nowicjusz ✭
okay, a gdyby to otwierać w oknie incognito za każdym razem? Lub zamykać całą przeglądarkę, może rozwiązać ten problem?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Monika S
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Jeśli okno będzie otwierane w trybie incognito i za każdym razem zamykane to wówczas będzie inicjowana nowa sesja przy każdym wejściu i to załatwi sprawę.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Dziękuję Emotikon: Szczęśliwy