Obecnie 178 forumowiczów jest online
Obecnie 178 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem ze śledzeniem konwersji

Student ✭

Witam,

mam pytanie odnośnie śledzenia konwersji. Zleciłem webmasterowi wklejenie kodu śledzącego z AdWords na stronie z podziękowaniami za zakup.

Dostałem informację, że kod został zaimplementowany.

W GA ustawiłem cel z miejscem docelowym jako stronę z podziękowaniami za zakup.

GA pokazuje mi, że nie odnotowano żadnego zreazliowanego celu.

AdWords również nie pokazuje mi żadnej konwersji.

Problem i pytanie :

AdWords wyświetla mi komunikat, że kod został niezweryfikowany.

Czy powodem może być brak jakiejkolwiek konwersji od momentu wklejenia kodu śledzącego?

Czy po prosty wedmaster źle wkleił kod?

Pozdrawiam,

Paweł

Odpowiedź eksperta 4verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Problem ze śledzeniem konwersji

Najlepszy Współtwórca

Sprawdź w raporcie treści czy adres jaki ustawiłeś jako cel jest raportowany i w jakiej postaci.

Mając informację czy i jak strona jest raportowana w Analytics, porównaj to z ustawieniami urla celu.

czasem wkrada się kalaś zmienna w kodzie i jeśli mamy ustawione na dopasowanie dokładne urla to nie zadziała.

Podczas dodawania celu można go teżzweryfikować za pomocą historycznych danych.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Żeby Adwords wykazał konwersję ktoś musi wypełnić formularz po wejściu na stronę z kampanii. Cel jaki ustawiłeś w Analytics wykaże wypełnienie formularza niezależnie od źródła pochodzenia użytkownika czyli możesz mieć np. 0 konwersji w Adwords a 3 w Analytics.

Żeby sprawdzić czy kod konwersji został dobrze zaimplementowany możesz sam testowo wykonać konwersję wchodząc z kampanii na stronę i wypełniając formularz.

Student ✭

Otóż tak:

wykonałem testowy zakup, przy stronie z podziękowaniami za zakupy sprawdziłem google tag managerem (wtyczka chrome), który mi pokazał sugestie, iż conversion code powinien być wklejony bezpośrednio przed </body> - tę informację wysłałem do webamstera, który to zrobił. Więcej sugesti mi nie podał tag manager.

Dalej wyświetla się komunikat jako kod: niezweryfikowany.

Czy wciąż się mylę, iż powodem może być brak konwersji z reklami cpc?

GA mi również nie pokazuje żadnej realizacji celu (zakupu) - tak wiem, że mogą być różnice jeżeli chodzi o cel i konwersje pomiędzy GA i AdWords i wiem skąd to wynika.

Pozdrawiam

Wschodząca Gwiazda
Tak jak pisałam, póki nie zajdzie konwersja za pośrednictwem kampanii adwords kod nie zostanie zweryfikowany. Czy testowego zakupu dokonałeś wchodząc za pośrednictwem kampanii czy bezpośredni na stronę?

Jak chodzi o brak zrealizowanego celu to czy w Analytics w profilu strony nie filtrujesz wejść z Twojego IP? Bo z tego powodu też Analytics mógł nie wykazać zrealizowanego celu.

A jak skonfigurowałeś cel w Analytics? Po prostu wyświetlenie danego adresu z podziękowaniem?

Druga sprawa to poczekać na aktualizacje danych na koncie, choć w przypadku Adwords zwykle jest to do godziny, Analytics potrzebuje do 24h.

Student ✭

No właśnie o to chodzi, że nie włączałęm na razie filtru na moje ip, bo chciałem zobaczyć realizacje celu.

I też nie wyświetla zrealizowanego celu.

Tak jak pisałem, wiem, że realizacja zakupu ma być poprzedzona kliknięciem w reklame AdWords. 

Wschodząca Gwiazda
Po pierwsze musi zmienić się status "niezweryfikowany" na "raportowanie". Możesz pokazać zrzut "tag assistant by Google" ze strony gdzie jest wstawiony kod dla konwersji.

Adaśko

Wschodząca Gwiazda
Możesz też opisać jak masz cel w Analytics ustawiony? Może gdzieś wkradł się błąd? Druga sprawa to poczekać na odświeżenie danych w Analytics.

Student ✭

kod.JPG

Student ✭

sugestia przypomne została juz zrobiona.

Dalej jest komunikat niezweryfikowany.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca

Sprawdź w raporcie treści czy adres jaki ustawiłeś jako cel jest raportowany i w jakiej postaci.

Mając informację czy i jak strona jest raportowana w Analytics, porównaj to z ustawieniami urla celu.

czasem wkrada się kalaś zmienna w kodzie i jeśli mamy ustawione na dopasowanie dokładne urla to nie zadziała.

Podczas dodawania celu można go teżzweryfikować za pomocą historycznych danych.

Najlepszy Współtwórca
Leszek slusznie pisze. Nalezy sie upewnic czy cel zostal dobrze ustawiony w GA.
Przede wszystkim warunki do wywowalnia adresu URL (Równa się, Zaczyna się od, Wyrażenie regularne). Jak ustawisz cel możesz zweryfikować jego poprawnosc korzystajac z linka "Zweryfikuj ten cel".

Wschodząca Gwiazda
Paweł o statusie niezweryfikowany piszesz w kontekście kodu Adwords czy celu w Analytics.?

Student ✭ ✭ ✭

Czasem do urla podczas ustawiania celu może zakraść się spacja i wtedy śledzenie już nie działa.

Na pierwszy rzut oka nie widać tej spacji i może się wydawać, że jest wpisany dobry url.