Obecnie 82 forumowiczów jest online
Obecnie 82 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z wczytywaniem Analytics w treści strony

Student ✭ ✭ ✭
Po wejściu w "Analytics w treści strony" wykakuje mi takie coś:

Problem z wczytywaniem Analytics w treści strony
W tej konfiguracji pojawiły się problemy. Może to spowodować trudności z załadowaniem Analytics w treści strony.
  • W Twojej witrynie nie jest ładowany kod Google ga.js. Jeśli używasz kodu śledzenia Google na własnych serwerach, nie jest on aktualizowany automatycznie i można nie zauważyć ważnych zmian.
  • W Twojej witrynie nie znaleźliśmy fragmentu kodu śledzenia. Usługa Analytics w treści strony nie może zostać załadowana. Upewnij się, że śledzenie zostało prawidłowo zainstalowane. Jeśli fragment kodu znajduje się w osobnym pliku JavaScript, należy samodzielnie sprawdzić, czy został on prawidłowo załadowany.

Kod jest, bo jak wchodzę w Administrator>śledzenie informacji to pokazuje Stan: Odbieranie danych

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Problem z wczytywaniem Analytics w treści strony

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Skoro sie otwiera i dziala w pelnym widoku to trzeba z tym zyc Emotikon: Szczęśliwy

Przed chwila sprawdzilem, ze opisany problem moze pojawic sie jeszcze jak masz wlaczone wsparcie sieci reklamowej (dc.js) w klasycznej wersji Google Analytics. Probelmy z Analytics w tresci strony wystepowal rowniez w przypadku Google Analytics Universal (analytics.js). Obecnie GUA otwiera sie standardowo w pelnym widoku.

Jak podasz swoj URL strony to powiem Ci na 100% jaka masz wersje kodu Google Analytics.

Na jednej z moich stron mam zmodyfikowany kod GATC tak, ze wgrywa sie standardowo dc.js, chyba ze jest jakis problem z tym skryptem (np. wtyczka adblock) to wtedy uruchamia sie w zastepstwie ga.js, ktory oblsuguje w pelni funkcjonalnosc Analytics w tresci strony. Raport dziala wtedy z panelu webowego Google Analytics bez koniecznosci uruchamiania w pelnym widoku.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Hej,

Piszesz o wersji klasycznej Google Analytics?! Jesli tak to sprawdz prosze w ustawieniach Widoku czy masz wpisany adres URL monitorowanej strony z przedrostkiem www lub bez www. Adres URL w Widoku musi odzwierciedlac dokladny URL. Ostatnio byla zmiana w kodzie ga.js, ktora uwzglednia powyzsze.

Druga opcja, z ktora czesto sie spotykam to wlaczenie Analytics w tresci strony w trybie Wczytaj w pelnym widoku. Probowalas tego rowniez?

Student ✭ ✭ ✭

Właśnie nie wiem jaką mam wersję, dopiero niedawno zakładałam z miesiąc temu, ale w widoku mam wpisany adres taki jak powinien być.

W trybie pełnym się otwiera i nic o błędach nie krzyczy. Tylko co z tym można zrobić, bo nie bardzo rozumiem ?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Skoro sie otwiera i dziala w pelnym widoku to trzeba z tym zyc Emotikon: Szczęśliwy

Przed chwila sprawdzilem, ze opisany problem moze pojawic sie jeszcze jak masz wlaczone wsparcie sieci reklamowej (dc.js) w klasycznej wersji Google Analytics. Probelmy z Analytics w tresci strony wystepowal rowniez w przypadku Google Analytics Universal (analytics.js). Obecnie GUA otwiera sie standardowo w pelnym widoku.

Jak podasz swoj URL strony to powiem Ci na 100% jaka masz wersje kodu Google Analytics.

Na jednej z moich stron mam zmodyfikowany kod GATC tak, ze wgrywa sie standardowo dc.js, chyba ze jest jakis problem z tym skryptem (np. wtyczka adblock) to wtedy uruchamia sie w zastepstwie ga.js, ktory oblsuguje w pelni funkcjonalnosc Analytics w tresci strony. Raport dziala wtedy z panelu webowego Google Analytics bez koniecznosci uruchamiania w pelnym widoku.

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Wersję kodu mam uniwersal, na głównej a na reszcie asynchroniczny. Na głównej był jakiś skrypt który kolidował z kodem śledzenia i musiałam przestawić go w inne miejsce, nie przed samym /head.

Błąd mi syskakiwał przez adblock'a bo na stronie są reklamy wyskakujące. Mój błąd Emotikon: Szczęśliwy

Teraz wszystko pokazuje OK, bo w widoku pełnym pomimo, że się otwierało i błędu nie pokazywało to info też nie było.

Szkoda, że nie pokazuje info o wyświetleniu filmu z YT czy lika do maila, a pokazuje link który odsłania więcej treści.

Wszystko poukrywam to będę wiedzieć gdzie zaglądają Emotikon: Szczęśliwy

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Jesli wyciagasz wnioski i sugerujesz sie danymi z Analytics w tresci strony pomysl o zastosowaniu Ulepszonej analizy linkow:
https://support.google.com/analytics/answer/2558867?hl=pl

Objerzenia filmow, kliki w link mailto mozesz monitorowac za pomoca sledzenia zdarzen. W tym przypadku klaniac sie bedzie oskryptowanie strony:

https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/gajs/eventTrackerGuide