Obecnie 154 forumowiczów jest online
Obecnie 154 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z utm-ami i nie tylko...

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Opiszę ogólnie sytuacje. 

Mianowicie prowadzimy dużą kampanie w Sieci Reklamowej dla pewnego klienta z którym nie gramy na otwartych stawkach - za pewne domyślacie się jakie ma to konsekwencje - nie możemy połączyć konta GAW z GA... a optymalizować trzeba. Poprzednik, który pracował przy tej kampanii podobno potrafił mierzyć współczynnik odrzuceń dla kampanii i poszczególnych grup reklam, za pomocą UTM-ów bez jakiegokolwiek łączenia kont, zaś ja gdy oznaczyłem kampanie utm-ami, w analitycsie widzę w ogóle inne dane niż w w Adwordsie...

Pytanie do Was, czy jest możliwe mierzenie takich danych jak BR i śr. czas przebywania na stronie za pomocą UTM, bez łączenia kont?

Pytanie drugie:

Czy alternatywą dla takiego typu sytuacji może być wpięcie drugiego kodu GA na stronie klienta, w celu połączenia kont GA i GAW? Czy te kody będą się sprzeczać ze sobą a dane będą niemiarodajne?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz A
września 2015

Dot.: Problem z utm-ami i nie tylko...

Wschodząca Gwiazda
1. Różnica Adwords i GA może wystąpić, bo Adwords mieży kliknięcia a GA sesje
https://support.google.com/analytics/answer/1034383?hl=pl
2. Możesz mieć 1 kod GA klasyczny i 1 kod GA universal (nie będą się zakłócać)
3. Możesz ręcznie otagować linki w AdWords i to pokaże odseparowane klikniecia w GA (jest to jednak opcja nie zalecana)
4. Pamiętaj jak klient się dowie, że "nie mówisz mu prawdy o stawkach" to mogą być z tego niezłe konsekwencje.

Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Student ✭ ✭ ✭
Może zacznijmy od tego, dlaczego nie możesz połączyć AdWords z GA? Bo to najkrótsza i najprostsza droga.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Nowicjusz ✭ ✭
Klient nie może dowiedzieć się o stawkach Emotikon: Szczęśliwy
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz A
września 2015

Wschodząca Gwiazda
1. Różnica Adwords i GA może wystąpić, bo Adwords mieży kliknięcia a GA sesje
https://support.google.com/analytics/answer/1034383?hl=pl
2. Możesz mieć 1 kod GA klasyczny i 1 kod GA universal (nie będą się zakłócać)
3. Możesz ręcznie otagować linki w AdWords i to pokaże odseparowane klikniecia w GA (jest to jednak opcja nie zalecana)
4. Pamiętaj jak klient się dowie, że "nie mówisz mu prawdy o stawkach" to mogą być z tego niezłe konsekwencje.

Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭
Dzięki Adaśku za odpowiedź.

Niestety to nie ja ustalam warunki współpracy z klientem, i takie rozwiązanie jak najbardziej nie jest mi na rękę. Mam utrudnioną sytuacje w optymalizowaniu kampanii.

Dane na ten moment są bardzo rozbieżne, Adwords mówi o 50 klikach w dniu dzisiejszym, a Analitycs w sortowaniu po źródło/medium mówi o 2 sesjach, więc dane są okropnie różne.

Wschodząca Gwiazda
Pamiętaj, że ostateczne dane w GA są po 48 h. Do tego czasu GA zbiera dane i nie zawsze są one prawidłowe w czasie rzeczywistym.

Adaśko

Student ✭ ✭ ✭
W jakiej zakładce Analyticsa patrzysz na pozyskany "ruch z Adwords"?
Pozdrawiam,
Marcin Zięba

Wschodząca Gwiazda
Pozyskiwanie -> Cały ruch -> Google CPC

Adaśko

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Jak nie masz połączonych przecież kont GA i Adwords (wtedy taki ruch jest przypisywany w tej zakładce do notset albo none)

Ruch z Utm sprawdzasz w Pozyskiwanie-->Kampanie i tam wybierasz sobie zakładki z odpowiednimi atrybutami Utm jakie sobie ustaliłeś w Adresach Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,
Marcin Zięba

Najlepszy Współtwórca
No tak, ale mozesz za pomoca UTMow zrobic zrodlo jako google i medium jako cpc Emotikon: Mrugający