Obecnie 245 forumowiczów jest online
Obecnie 245 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z tag manager + analytics na subdomenie

Student ✭

Witam,

Zainstalowałem na stronie tag manager-a. Dodałem tag analytics-a. Opublikowałem, etc. Poprzez tag assistant w chrome widzę, że obydwa tagi są zielone, czyli teoretycznie powinno wszystko być ok. Ale dane w analytics nie są zbierane. Czy może to być problem samego adresu? Tzn. muszę śledzić samą subdomenę ponieważ do domeny nie mam dostępu. Czy jest potrzebna jakaś dodatkowa konfiguracja w tag managerze w takim przypadku? Jeśli ktoś może coś podpowiedzieć to będę dźwięcznyEmotikon: Mrugający Pozdrawiam, Ł.

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz F
września 2015

Dot.: Problem z tag manager + analytics na subdomenie

Wschodząca Gwiazda
To normalne w przypadku widoku na żywo i nowo zakładanych kont.
Ja miałem to samo. Dane w raportach z bieżącego dnia już mi się pojawiły, natomiast w widoku na żywo same zera.
Spokojnie poczekaj do jutra i na pewno wszystko zacznie działać jak należy.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Subdomena to osobna domena więc moim zdaniem to nie problem. A kiedy skonfigurowałeś to wszystko? Wejdź w Analytics na zakładkę Real-Time i będąc na stronie sprawdź czy są notowane jakieś odwiedziny w czasie rzeczywistym (o ile w profilu nie masz filtra na własne IP).

Analitycs z opóźnieniem od 24-48h zbiera dane. Jeśli tag Assistant pokazuje, ze jest ok to powinno być okEmotikon: Szczęśliwy

Student ✭
Skonfigurowałem to wczoraj. W Real Time jest ciągle 0. Filtru na IP nie mam...

Najlepszy Współtwórca
ID tagu analytics masz właściwe?

Wschodząca Gwiazda
OK taka kontrolna lista pytań:

- czy kod umieściłeś na wszystkich podstronach serwisu (oczywiście za pośrednictwem GTM)
- czy zakres dat jaki masz w analytics ustawiony do podglądu danych jest poprawny czyli np. patrzysz na dane z dnia dzisiejszego?

Może podaj adres strony - tak też prościej będzie zorientować się co może być nie tak bo inaczej zasypie Cię pytaniamiEmotikon: Szczęśliwy

Student ✭

Witam ponownie,

Nie wiem co się stało, bo nic nie zmieniłem i zaczęło działać... Ciekawe zjawiskoEmotikon: Mrugający

Ale i tak dziwnie to działa bo w Odbiorcy > Ogółem są pokazane wejścia dzisiaj, ale Na Żywo > Ogółem pokazuje mi cały czas 0. Nawet jak próbuję z innych IP (komórka).

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz F
września 2015

Wschodząca Gwiazda
To normalne w przypadku widoku na żywo i nowo zakładanych kont.
Ja miałem to samo. Dane w raportach z bieżącego dnia już mi się pojawiły, natomiast w widoku na żywo same zera.
Spokojnie poczekaj do jutra i na pewno wszystko zacznie działać jak należy.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭

ok, to czekam do jutra i dam znać czy ruszyło