Obecnie 189 forumowiczów jest online
Obecnie 189 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z różnymi trackerami

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, mam taki problem, przygotowałem sobie zmodyfikowany kod śledzenia ale wyskakuje mi w panelu GA w kod sledzenia "Stan: Śledzenie niezainstalowane" sprawdzałem i kod jest zainstalowany na stronie extrawalcz.pl o to on

<script>

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

})(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

ga('create', 'UA-58229836-15', 'auto', {'name': ’SiecReklamowaWszyscy’});

ga('create', 'UA-58229836-14', 'auto', {'name': ’SiecReklamowaWydawcy’});

ga('create', 'UA-65567751-1', 'auto', {'name': ’Walcz’});

ga('create', 'UA-19555119-13', 'auto', {'name': ’wydawca’});

ga('SiecReklamowaWszyscy.send', 'pageview');

ga('SiecReklamowaWydawcy.send', 'pageview');

ga('Walcz.send', 'pageview');

ga('wydawca.send', 'pageview');

</script>

dodam że to są 2 konta na tym samym adresie GA, co może być przyczyną? Proszę o pomoc i z góry dziekuję Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Problem z różnymi trackerami

Wschodząca Gwiazda
W tym momencie działa na stronie GTM, który wysyła odsłony do następujących usług:
UA-65567977-4
UA-65567977-2
UA-65567751-1
UA-19555119-13

Więc pytanie - przy jakiej usłudze masz ten komunikat - Śledzenie niezainstalowane - bo jeśli przy UA-58229836-14 i UA-58229836-15 to by się wszystko zgadzało, bo do tych usług nie są wysyłane dane.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Po pierwsze : nie wiem, czy taka ilość GA jest Ci potrzebna - jeżeli chcesz rozdzielić dane analityczne z różnych działań (obszarów) to masz od tego widoki ( https://support.google.com/analytics/answer/1009714?hl=pl). Po drugie zainstaluj sobie GTM ( https://tagmanager.google.com ) i zaimplementuj GA przez GTM i to rrozwiąże na pewno twój problem. Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭
Dzięki za odzew,

ale powiem tak kiedyś pracownicy google chcieli mi poprzez widoki pomóc ustawić i nic z tego nie wyszło, tak wiem jak to mozliwe, a jednak. GTM juz w tym momencie nie jest mi potrzebne bo kilka serwisów działa już według powyzszego schematu aż do tej sytuacji w której nie chcę to działać, czy ktos wie może gdzie tkwi problem?? z góry dziękuję

Wschodząca Gwiazda

To najpierw zacznij od naprawy błędów w kodzie strony. Odpal sobie w przeglądarce konsolę programisty. Tam znajdziesz błędy na stronie. Pamiętaj, że błędy w kodzie js mogą mieć wpływ na kod GA. Tak to wygląda u Ciebie. Zrzut ekranu 2015-07-24 o 13.04.34.png Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭
Niestety serwis nie należy do nas, więc widzę że będzie duży problem, ale pytanie czy sam kod na górze jest dobrze przygotowany??
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
W tym momencie działa na stronie GTM, który wysyła odsłony do następujących usług:
UA-65567977-4
UA-65567977-2
UA-65567751-1
UA-19555119-13

Więc pytanie - przy jakiej usłudze masz ten komunikat - Śledzenie niezainstalowane - bo jeśli przy UA-58229836-14 i UA-58229836-15 to by się wszystko zgadzało, bo do tych usług nie są wysyłane dane.
Tomasz Ciepłucha