Obecnie 256 forumowiczów jest online
Obecnie 256 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z rejestrowaniem transakcji w Google Analytics

Nowicjusz ✭

Witam,

mam następujący problem.

Google Analytics nie rejestruje mi transakcji  z transferuj.pl i raty Santander. Sklep postawiony na Presta shop. Wszystkie pozostałe transakcje są rejestrowane. 

Czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Z góry dzięki za pomoc

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Problem z rejestrowaniem transakcji w Google Analytics

Wschodząca Gwiazda
Może masz źle skonfigurowany adres strony powrotnej z tych serwisów i po powrocie użytkownika nie jest wyzwalany kod transakcji? Druga opcja jest taka, że użytkownik po dokonaniu transakcji nie wraca w ogóle na stronę.
Musisz przetestować jak wygląda procedura zakupów to wówczas poznasz odpowiedź. Zainstaluj w Google Chrome wtyczkę Tag Assistant i włącz tryb debugowania GA to wszystkie komendy i dane przesyłane do GA będziesz mieć wyświetlane w konsoli javascript (ctrl + shift + j). Dzięki temu sprawdzisz co i kiedy jest przesłane do GA.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Problem z rejestrowaniem transakcji w Google Analytics

Wschodząca Gwiazda
Może masz źle skonfigurowany adres strony powrotnej z tych serwisów i po powrocie użytkownika nie jest wyzwalany kod transakcji? Druga opcja jest taka, że użytkownik po dokonaniu transakcji nie wraca w ogóle na stronę.
Musisz przetestować jak wygląda procedura zakupów to wówczas poznasz odpowiedź. Zainstaluj w Google Chrome wtyczkę Tag Assistant i włącz tryb debugowania GA to wszystkie komendy i dane przesyłane do GA będziesz mieć wyświetlane w konsoli javascript (ctrl + shift + j). Dzięki temu sprawdzisz co i kiedy jest przesłane do GA.
Tomasz Ciepłucha