Obecnie 138 forumowiczów jest online
Obecnie 138 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z poprawnym zliczaniem źródeł ruchu w Analytics

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cześć,

mam problem z poprawnym zliczaniem w Analytics wizyt generowanych przez kampanię AdWords.

Konta są oczywiście połączone, automatyczne tagowanie jest aktywne, a mimo to, w statystykach Analytics, w zakładce Kampanie -> Słowa kluczowe -> Bezpłatne pojawia mi się dużo wejść z konkretnych słów kluczowych, użytych w kampanii. Na pewno nie są to wejścia z wyników organicznych, bo strona ma na te hasła kiepskie pozycje.

Jak sobie poradzić z tym problemem?

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odpowiedź eksperta 4verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof B
września 2015

Dot.: Problem z poprawnym zliczaniem źródeł ruchu w Analytics

Wschodząca Gwiazda
A tak mi jeszcze do głowy przyszło czy linki masz poprawne w reklamie? Czy nie masz przekierowań adresów url (301) bo to może też powodować błędy, albo co to za strona? Czy nie jest to jakiś sklep, system, który wyrzuca parametr gclid z linka i mimo, że na koncie masz to włączone to nie działa i stąd problem ze zliczaniem i kwalifikowaniem źródeł wejść.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Krzysiek przeczytaj najpierw to i zobacz czy coś znalazłeś, co pasowałoby do twojego problemu, jeśli nie to daj znać. A jeśli znajdziesz źródło problemu to napisz dla potomnych.

Adaśko

Najlepszy Współtwórca
Upewnij sie czy przenosza Ci sie poprawnie dane o kosztach.

Wschodząca Gwiazda

Cześć Krzysiek, już wiem skąd twój problem ( mogą być dwie przyczyny )

1. Po prostu za późno połączyłeś konto Adwords i Analytics. Po lub w trakcie trwania kampanii Adwords.

2. Masz połączenie Analytics z kontem Adwords, ale nie z tym, na którym masz aktualną kampanię.

Adaśko

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Część,

dzięki Wam za zainteresowanie.

Adamie masz rację, konta zostały złączone już w trakcie trwania kampanii i faktycznie może to być najprawdopodobniejsza przyczyna błędnej identyfikacji źródeł ruchu.
(W zalinkowanym wcześniej przez Ciebie artykule żadna z możliwych przyczyn nie pasowała do mojej sytuacji).

Pytanie czy da się coś z tym zrobić? Czy najlepszym wyjściem z sytuacji będzie skopiowanie aktualnej kampanii i uruchomienie kopii, jak nowa kampania? Wtedy rozumiem, że Analytics będzie juz prawidłowo identyfikowała ruch?

Krzysiek

Wschodząca Gwiazda
Krzyśku, od momentu połączenia Adwords i Analytics dane powinny zliczać się już prawidłowo.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Siema,

wracam ze swoim problemem ponownie.

Stworzyłem dziś nową kampanię AdWords dla tej samej strony, a starą wstrzymałem. Pomimo to Analytics dalej nie rozpoznaje prawidłowo ruchu i wrzuca odwiedziny z keywordów użytych w kampanii pod bezpłatne statystyki pozyskania.

Brak mi zupełnie pomysłu co dalej z tym fantem zrobić. Założyć nowe konto AdWords i połączyć je z Analyticsem?

Krzysiek

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

A masz włączone automatyczne tagowanie linków? Zobacz

Wschodząca Gwiazda
Paulino, na początku napisał, że wszystko jest włączone.
Krzyśku sprawdź jeszcze raz dokładnie czy wszystko dobrze podłączyłeś, czy czegoś nie pomyliłeś przypadkiem, bo prawidłowo połączone konto MUSI pokazywać prawidłowo ruchEmotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Ahh widzisz Emotikon: Szczęśliwy

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Oczywiście wszystko sprawdzałem i to nie raz.

Konto AdWords jest połączone w panelu Analytics, w obu usługach użytkownik ma prawa admina, automatyczne tagowanie w ustawieniach konta AdWords jest włączone. Coś jeszcze powinienem sprawdzić?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof B
września 2015

Wschodząca Gwiazda
A tak mi jeszcze do głowy przyszło czy linki masz poprawne w reklamie? Czy nie masz przekierowań adresów url (301) bo to może też powodować błędy, albo co to za strona? Czy nie jest to jakiś sklep, system, który wyrzuca parametr gclid z linka i mimo, że na koncie masz to włączone to nie działa i stąd problem ze zliczaniem i kwalifikowaniem źródeł wejść.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Rzeczywiście, problemem jest niepoprawna obsługa parametru gclid w URLach kategorii sklepu.

Dzięki za nakierowanie Paulino! Temat do zamknięcia :-)