AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 251 forumowiczów jest online
Obecnie 251 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z monitorowaniem zdarzeń - Firefox/Safari

Nowicjusz ✭ ✭

Hej,

może ktoś miał podobny problem. Pod stronę (landing page) podpięto kod GA. Pod button wysyłki formularza podpięliśmy taki kod: onClick="_gaq.push(['_trackEvent', 'Formularz', 'Wyslij']);" - jest on aktywowany tylko przy tym kliknięciu "Wyślij", kiedy formularz przeszedł poprawną walidację. Formularz nie ma "thank you page", dlatego pod button podpięliśmy takie śledzenie zdarzeń.

I wszystko jest ładnie, bo i pod IE, Chrome i Operą zlicza nam te zdarzenia, ale jak wypełniamy formularz pod Firefoxem i Safarii to nie zlicza tych wypełnień. Nawet nie zawsze GA pokazuje wiztyę z Firefoxa.

Ktoś wie co może być przyczyną?

Z góry dzięki za pomoc!

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Problem z monitorowaniem zdarzeń - Firefox/Safari

Najlepszy Współtwórca
Na formularzu powinienes uzyc onSubmit zamiast onClick. Stawiam, ze cos jest na rzeczy przy walidacji formularza i stad moze brac sie brak wypelnien pod Firefox i Safari. Daj znac czy zadzialalo.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Na formularzu powinienes uzyc onSubmit zamiast onClick. Stawiam, ze cos jest na rzeczy przy walidacji formularza i stad moze brac sie brak wypelnien pod Firefox i Safari. Daj znac czy zadzialalo.

Profesjonalista ✭
Jak walidujecie ten formularz jakoś po stronie klienta (JavaScript) to ja bym wrzucił kod wysyłający zdarzenie do funkcji (zamiast do przycisku), która przeprowadza walidację tak żeby go wywołała w momencie jak wszystko gra.

Nowicjusz ✭ ✭
Marcin, tak to mamy zrobione - nie zlicza nam wszystkich klików w przycisk, tylko właśnie wysłane poprawnie formularze.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Maciej, dzięki za sugestię, przetestujemy.

Profesjonalista ✭
Maciej W, napisałeś że macie w onClick przycisku stąd pewnie odpowiedź moja i Maćka Lewińskiego. Kliknięcie przycisku (czy submit formularza bo nie wiem w którym miejscu to obsługujecie) uruchamia jakąś funkcję walidującą i dlatego ja usunąłbym _gaq.push z onClick tylko dałbym do tej właśnie funkcji w miejsce gdzie jest już wiadomo że formularz został wypełniony poprawnie. Wcześniej można tam na chwilę wrzucić jakiś alert linijkę wcześniej (albo jakoś inaczej to zdebugować) żeby mieć pewność że funkcja dochodzi do tego momentu i powinno grać Emotikon: Szczęśliwy

Profesjonalista ✭
Jeszcze żeby wykluczyć oczywiste rzeczy na które ktoś mógł nie zwrócić uwagi... kod macie standardowy nie Universal Analytics prawda? Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Bankowo maja klasyczny skoro im dziala na wybranych przegladarkach Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭
Mamy standardowy kod. Marcinie, tak mamy zrobione, że dopiero jak formularz przejdzie walidacje i ktoś naciśnie wyślij, to wtedy jest zliczany. Tylko najbardziej nas dziwi, ze pod jednymi przeglądarkami to ładnie wszystko hula, a taki Frirefox czy Safari leży...
Pytanie, jak to nie przejdzie, macie może jakieś sugestie jak inaczej to mierzyć (nie mając thank you page)?

Najlepszy Współtwórca
Nie wiem jak masz napisany walidator, ale obstawiam ze z nim jest cos nie tak.
Sprobuj zastosowac onSubmit na przycisku.

Nowicjusz ✭ ✭
Problem już rozwiązany. Najprawdopodobniej chodziło o to, że skrypt walidujący działał za wolno i w momencie przeładowania strony nie miał dość czasu żeby wysłać gaq. Co ciekawe tylko dla Firefox i Safari. Już działa.
W każdym razie dzięki za pomoc!

Najlepszy Współtwórca
Stawialem na walidator Emotikon: Mrugający
Dla bezpieczenstwa mozesz uzyc onSubmit. Tak wiem. Powtarzam sie. Juz milcze Emotikon: Szczęśliwy