Obecnie 181 forumowiczów jest online
Obecnie 181 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z lokalizacjami (hiszpania, holandia)?

Nowicjusz ✭ ✭

Witam.

Google analytics pokazuje online w/w państwa (użytkowników na stronie www) natomiast nie zlicza ich ( brak danych w zestawieniach z tych lakalizacji ; mój serwis Live Score

A jest to pokaźny ruch. około 20% użytkowników.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Problem z lokalizacjami (hiszpania, holandia)?

Najlepszy Współtwórca
Bo kodu sledzacego GA nie ma na podstronach. Kod sledzacy GA jest zainstalowany tylko na stronie glownej. Polecam sprawdzic swoja witryne pod katem instalacji GA tym http://www.gachecker.com/

Problem rozwiazany.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Nowicjusz ✭ ✭
Witam ponownie. jaki jest problem w zliczniu w/w lokalizacji?

Wschodząca Gwiazda
Witaj,

na Twojej stronie, do której adres podałeś, kod Google Analytics znajduje się tylko na stronie głównej, natomiast na podstronach serwisu go już nie ma.

Poza tym jest w niewłaściwym miejscu - gdyż znajduje się w <body>, a powinien w <head>

Rozumiem, że piszesz o raportowaniu na żywo - tam wyświetlają się wejścia z Holandii i Hiszpanii, a potem ich nie ma w raportach, czy tak?

Żaby nie było niejasności - to mówimy o raporcie np. Odbiorcy ->Dane geograficzne -> Lokalizacja?

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Witam. Dziękuje za odpowiedź, ale wkleiłem go zgodnie z wytycznymi, cytuje:" Implementacja PHPopcjonalnie

Utwórz plik PHP o nazwie „analyticstracking.php” z powyższym kodem i umieść go na wszystkich stronach szablonu w języku PHP. Następnie dodaj do każdej strony szablonu następujący wiersz (bezpośrednio po tagu otwierającym <body>):
<?php include_once("analyticstracking.php") ?>"
... a poza tym to właśnie mam taki problem jak Pan wyżej w ostatnim akapicie napisał. .....i dalej zgłosiłem sprawę do centrum pomocy google, chcieli scany online gdzie sa uzytkownicy z hiszpanii i holandii - wysłałem -i dalej nic...dzwoniłem i mówią że nad sprawą pracują - już 2 tygodnie.
Dlaczego nie widzą użytkowników online???
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Bo kodu sledzacego GA nie ma na podstronach. Kod sledzacy GA jest zainstalowany tylko na stronie glownej. Polecam sprawdzic swoja witryne pod katem instalacji GA tym http://www.gachecker.com/

Problem rozwiazany.