Obecnie 269 forumowiczów jest online
Obecnie 269 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z kontem demonstracyjnym Google Analytics

Nowicjusz ✭

Mam nadzieję, że umieszczam zapytanie w odpowiednim miejscu. Otóż mój problem polega na tym, że nie jestem w stanie odpiąć (usunąć) konta demonstracyjnego. Nie mogę przejść do zakładki Administracja, ponieważ wyskakuje mi błąd:

Odmowa dostępu

Nie masz dostępu do tej strony.
Identyfikator błędu: 90c49a9b-67e4-45ed-955c-50aac539efbd

Dlaczego tak się dzieje? Wcześniej nie miałam takich problemów, nie mam też problemów z administrowaniem własnymi kontami.
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej Emotikon: Szczęśliwy

Teoretycznie powinnać mieć możliwość odpięcia konta demo po prostu wchodząc na poziomie Konta do Zarządzania Użytkownikami i usuwając siebie z listy użytkowników. Jeśli taka procedura nie działa, to ponowiłbym ją za jakiś czas lub skorzystał z innej przeglądarki lub usunął cookies.

Jednak osobiście nigdy bym tego konta demo nie usuwał - do czego zachęcam - bo nawet jeśli teraz nie jest Ci potrzebne to może się przydać w przyszłości - chociażby żeby zobaczyć jak różne nowości są potraktowane na tym koncie.

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

Ja mam ten sam błąd i z tego, co widziałem, użytkownicy angielskiego forum też zgłaszają ten problem i jak na razie nikt nie znalazł rozwiązania. Więc to jest pewnie jakaś globalna usterka.

Nie da się wejść do administracji wybierając konto demo więc jakby ktoś chciał popatrzeć na ustawienia to nic nie zobaczy - i to jest w zasadzie jedyny minus tej sytuacji.

Natomiast póki nie osiągniesz limitu 100 kont podpiętych do Twojego adresu logowania to nie musisz usuwać tego konta.

Tomasz Ciepłucha

Dot.: Problem z kontem demonstracyjnym Google Analytics

Nowicjusz ✭

Dziękuję za odpowiedź. Nie chcę go odpinać na wieki, po prostu denerwuje mnie brak dostępu do zakładki Administracja. Chciałabym pokazać swoim studentom (początkującym użytkownikom GA) jak działa konto demonstracyjne, jak się je dopina i odpina, jakie ma ograniczenia, a tymczasem ono nie działa Emotikon: Smutny

Nie pomogła ani zmiana przeglądarki, ani wyczyszczenie cookies. Pozostaje więc chyba czekać...

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

No rzeczywiście - ja też mam ten błąd. A jeszcze jakiś czas temu można było wchodzić w Administrację... Emotikon: Smutny Szkoda, bo tam fajne rzeczy były...

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

U mnie aktualnie działa dostęp do zakładki Administracja Emotikon: Szczęśliwy

________
Booguś