AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 109 forumowiczów jest online
Obecnie 109 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z importem grup odbiorców do Ads

Magister ✭

Cześć, 

jak w tytule mam problem z importem grup odbiorców utworzonych w GA do Ads.

Po raz pierwszy pojawił mi się komunikat - nie masz dostępu do tego konta AdWords. 

ADs.png

Dodam tylko, że konto Ads zostało stworzone z poziomu MCK którego jestem właścicielem, GA funkcjonuje pod tym samym mailem pod którym zarejestrowany jest MCK, a mimo to w listy odbiorców pojawiła się jedynie grupa All visitors wygenerowana automatycznie przez GA. 

Wiecie może co zrobić aby uzyskać dostęp list utworzonych w GA? Dzięki za pomoc. 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Spróbuj utworzyć jakąś własną listę i sprawdź, czy ona też tak będzie wyglądać jak powyżej.

Dominik Myślak

Magister ✭

Na zdjęciu jest lista inteligentna którą utworzyłem, jest tam jednak więcej list które wykorzystuje w Ads do mierzenia konwersji.
One zostały pobrane bez problemu, list pod remarketing nie chce mi pobrać.

Najlepszy Współtwórca

Linkujesz liste do wlasciwego konta AdWords? 

Wszechwiedzący ✭

Hej Mariusz,

Tak z ciekawości: czym się różnią listy do mierzenia konwersji (te pobiera) vs listy pod remarketing (tych nie pobiera)?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Magister ✭

All visitors wygenerował zdefiniował mi system, a pozostałe listy stworzyłem sam. 

Dot.: Problem z importem grup odbiorców do Ads

Magister ✭

Cześć Maćku, sprawa wyglądała następująco:

1. Konto GA, które przejąłem miało już połączenie z kontem Google Ads. 

2. Nie usuwając starego linkowania, połączyłem GA z nowym kontem Google Ads zostawiając stare łączenie. 

2. Tworząc listy odbiorów, GA prawdopodobnie łączyło mnie ze starym kontem Ads co powodowało error. 

Usunąłem więc połączenie i wróciłem do grup. 

Ads1.png

Choć stare listy odbiorców nie miały możliwości wpięcia właściwego konta Ads, to stworzenie nowych list dawało taką możliwość.

Ads2.png

Dzięki @Maciej Lewiński za nadanie kierunku!

Najlepszy Współtwórca

Do uslug! Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca

Mimo dwóch połączeń powinienieś widzieć/mieć możliwość wybrania odpowiedniego konta AdWords - checkboxy. Super, że udało się rozwiązać problem.

Dominik Myślak