AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 153 forumowiczów jest online
Obecnie 153 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z importem danych z użyciem wymiaru niestandardowego

Student ✭ ✭

Chcę dodać dodatkowy indeks wspomagający dla każdego SKU produktu za pomocą importu danych i z wykorzystaniem wymiarów niestandardowych. Niestety po 24h od zaimportowania danych nadal pojawia się alert "brak danych dla danego widoku. Gdzie może leżeć problem?

sku_produktow.png

brak_danych.png

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wschodząca Gwiazda

Z tego co pamiętam to dane z pliku danych łączone są z danymi w GA które są przesyłane po dodaniu pliku danych. Czyli nie obejmuje to wcześniej przesłanych danych. A zatem jeżeli plik z zaimportowanymi danymi dodałeś wczoraj, a analizujesz dane sprzed tygodnia to nic nie zobaczysz. Sprawdź, czy dane z importu są doklejane do nowo przesyłanych danych.

Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda

Łukasz - mam jeszcze pytanie do Ciebie, jakiego modułu e-commerce używasz?

Bo jeżeli zwykłego, a nie rozszerzonego, to obawiam się, że import danych w oparciu o productSku Ci w ogóle nie zadziała.

Z moich testów wynika, że tylko gdy dane e-commerce przesyłane są z użyciem modułu rozszerzonego e-commerce działa import danych dla których kluczem jest productSku. 

To o czym piszę powyżej, zdaje się być potwierdzone w dokumentacji:

" Aby korzystać z typów importu Dane produktu i Dane o zwrocie środków, musisz dodatkowo korzystać z Ulepszonego e-commerce (ec.js)."

https://support.google.com/analytics/answer/6016094?hl=pl&ref_topic=6065475

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭

Ulepszone E-commerce mam włączone w Analytics ale nie zaimplementowane w kodach. Czy potrzebna jest jakaś specjalna konfiguracja?

Wschodząca Gwiazda

Nie ma znaczenia co masz włączone w Analytics. Chodzi o sposób przesyłania danych.

Żebyś mógł korzystać z importu danych o produktach musisz korzystać na stronie z ulepszonego e-commerce.

Tak jest w dokumentacji (w tym, co przytoczyłem w poprzednim poście) i to się pokrywa z wynikami moich testów.

Tomasz Ciepłucha