AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 222 forumowiczów jest online
Obecnie 222 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z dodaniem konta w domenie obsługiwanej przez Google

Nowicjusz ✭

Mam standardowe konto Google (prywatną skrzynkę e-mail) i powiązane z nim konto w usłudze Google Analytics. Chciałem dzisiaj dodać przez panel administracyjny dla strony WWW (domeny), dla której są gromadzone dane o odwiedzinach, nowego użytkownika. Użytkownik ma adres e-mail w domenie obsługiwanej przez Google (poczta i inne usługi Google Apps). Po dodaniu przez panel konta (login@domena.tld) widać było wyskakujący komunikat, że konto zostało dodane.

Jednak przy próbie logowania do panelu Google Analytics adresem login@domena.tld (do innych usług tym adresem można logować się bez problemu) wyświetla się informacja: "We are sorry, but you do not have access to Analytics. Please contact your domain administrator for access".

Usunąłem to konto i dodałem raz jeszcze, ale efekt bez zmian. Co można z tym fantem zrobić?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krystian R
września 2015

Dot.: Problem z dodaniem konta w domenie obsługiwanej przez Google

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Konto (login@domena.tld) jest w domenie obslugiwane przez Google Apps, gdzie Administrator Google Apps wylaczyl mozliwosc korzystania z uslugi jaka jest Google Analytics. Trzeba sie do niego zglosic z prosba wlaczenia uslugi dla danego uzytkownika.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krystian R
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Konto (login@domena.tld) jest w domenie obslugiwane przez Google Apps, gdzie Administrator Google Apps wylaczyl mozliwosc korzystania z uslugi jaka jest Google Analytics. Trzeba sie do niego zglosic z prosba wlaczenia uslugi dla danego uzytkownika.

Nowicjusz ✭
Dziękuję za odpowiedź. To wszystko przez ten nowy panel, w którym trzeba się trochę naklikać, bo ta opcja jest w opcjach dodatkowych. Po sugestii zacząłem szukać bardziej dogłębnie i trafiłem na rozwiązanie https://support.google.com/a/answer/113173?hl=en Serdecznie dziękuję za pomoc/nakierowanie na rozwiązanie problemu. Pozdrawiam.