Obecnie 161 forumowiczów jest online
Obecnie 161 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Prawo unijne dotyczące ciasteczek

WMP
Nowicjusz ✭
Witam, czy w związku z tym nieprzemyslanym prawem unijnym gdy używam Google Analytics muszę dodać durny komunikat o ciasteczkach?
Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Prawo unijne dotyczące ciasteczek

Najlepszy Współtwórca
Komunikat i polityka cookies musi być zamieszczona na każdej stronie, która stosuje Ciasteczka.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Magister ✭
No ja nie zauważyłem jeszcze żeby Google w którymś miejscu zastasował się do tego prawa.
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Komunikat i polityka cookies musi być zamieszczona na każdej stronie, która stosuje Ciasteczka.

Student ✭ ✭ ✭
dla mających wordpress`a wtyczka po polsku mojego syna http://benefiter.pl/landing/cookies/ za darmo, która rozwijać będzie dlatego zapis na listę aby mógł informować o zmianach

Student ✭
A co ona (ta wtyczka) właściwie robi? Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭
Leszku, masz rację i nie masz racji Emotikon: Szczęśliwy Właściwie tak, aczkolwiek jak to z każdymi regulacjami prawnymi i ustawą - zapis jest tak nieczytelny, ze nie wiadomo jak interpretować. Prawnicy sie spieraja, a ja wtrace 3 swoje grosze. Ustawa daje mozliwosc nieunformowania w pewnych przypadkach - tzn. wtedy, gdy ciasteczka sa niezbedne do wlasciwego funkcjonowania serwisu. Powstaje dylemat - czy ciasteczko sesyjne utrzymujace zalogowanego klienta sklepu jest czy nie jest takim przypadkiem. Bez niego - nie kupi on line. Ale kupi (moze przeciez zamowic mailem). Z kolei ciasteczka, jakie sadzi chocby Analytics lapie sie pod ustawe. Bez tych ciasteczek internauta ma taka sama korzysc i funkcjonalnosc sklepu internetowego, jak i bez nich. Tsunami ciasteczkowe przetacza sie wlasnie przez serwisy. Zapobiegawczo kazdy instaluje - ja tez - polityke cookies. Wszyscy z jednego formularza IAB Emotikon: Szczęśliwy Ktorego nie bylem w stanie przeczytac ze wzgledu na to jak byl napisany (moze poprawili). Wszyscy "bezciasteczkowcy" natomiast dostana szału od wpadajacych z lewa gory dolu prawa ostrzezeniach o groznych ciasteczkach czyhajacych na internaute na kazdym websajcie Emotikon: Mrugający Wielu z nich konwertuje w ciasteczkowcow - ot chocby z racji, ze banner zniknie po zamknieciu (na stale) jak wsadzi cookie Emotikon: Szczęśliwy Coz... Ciasteczkowe tsunami pozytywnie wplynie na... reklamodawcow. Mam zas pytanie bardziej podchwytliwe i perfidne Emotikon: Mrugający Jak ktos ma serwer w USA, tresc po polsku, firma zarejestrowana w Polsce, i wchodzi na nia Anglik (obywatel, ale moze być polskiego pochodzenia) - to czy (bo serwer w USA) i w jakim jezyku powinno sie go poinformowac o ciasteczkach? Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Jak za dużo napiszesz nie popełnisz błędu. Gorzej będzie jak informacja będzie zbyt skąpa.

Najlepszy Współtwórca
Inna propozycję ciekawej wtyczki podał Sebastian: http://blog.seo-profi.pl/ochrona-danych-osobowych/jak-zadbac-o-ciasteczka-cookies-od-21-03-2013-wtyc... Można obejrzeć jej działanie na tym blogu.

Student ✭
Zauważę tylko, że dużo nie znaczy dobrze. Jedyne co trzeba to dostosowac sie do ustawy, a wiec a) informowac o uzywaniu, b) poinformowac kto ich uzywa, c) po co ich uzywa i d) ze mozna je wylaczyc. Brniecie w szczegoly (techniczne) moze okazac sie pulapka. Bo zamiast opisac ogolnie (i zlapac wszystkie przypadki) opisze ktos szczegolowo 5 przypadkow, a zapomni o 6 i 7 albo 6 i 7 doda pozniej (a zapomni o update polityki). Widzialem juz polityki na 4 strony A4 znormalizowanego maszynopisu - i do nich mam najwiecej uwag, bo mozna sie doczepic do wlasnie tych szczegolow. Wygladaja ladnie, profesjonalnie, ale tylko wygladaja... IMHO Emotikon: Szczęśliwy