Obecnie 206 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Porcjowanie danych EEC

Student ✭

Witam,

robiliście może w jakimś wdrożeniu EEC via GTM porcjowanie danych przesyłanych w dataLayer do GTMa?

GA ma pewne ograniczenia i jeśli mu wysłać za wiele danych na raz to ich nie zapisze dlatego muszę porcjować dane, głównie dotyczące products impressions, jak na stronie wyświetla np: 102 produkty w liście a bywa że i więcej - taki sklep.

Problem polega na tym że jak wygeneruje kilkanaście eventów do GTMa to on je łyka ale nie wysyła do GA prócz ostatniego ....

Macie może jakieś doświadczenia w tej kwestii?

thx

Paweł

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Dot.: Porcjowanie danych EEC

Wschodząca Gwiazda
Moim zdaniem nie ma sensu wysyłać listy wszystkich wyświetlonych produktów jeśli masz ich tak dużo na liście, gdyż najczęściej i tak użytkownik ich nie widzi.
Wysyłaj informację np. o pierwszych 10-ciu czy maks. 20-stu.
A jeśli koniecznie chcesz mieć info o wszystkich to śledź widoczność produktów i wysyłaj zdarzenie dopiero gdy ktoś przewinie ekran do takiego miejsca, że kolejna partia produktów jest widoczna. Ale to wymaga trochę zabawy z kodowaniem w .js
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Wschodząca Gwiazda
Moim zdaniem nie ma sensu wysyłać listy wszystkich wyświetlonych produktów jeśli masz ich tak dużo na liście, gdyż najczęściej i tak użytkownik ich nie widzi.
Wysyłaj informację np. o pierwszych 10-ciu czy maks. 20-stu.
A jeśli koniecznie chcesz mieć info o wszystkich to śledź widoczność produktów i wysyłaj zdarzenie dopiero gdy ktoś przewinie ekran do takiego miejsca, że kolejna partia produktów jest widoczna. Ale to wymaga trochę zabawy z kodowaniem w .js
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Masz rację śledzenie widoczności jest najbardziej sensowne i tak zrobiłem.
Wysyłanie pierwszych 10-20 szt. nie wydaje mi się do końca szczęśliwe bo mogą umykać fajne dane przez coś takiego.

Jeśli ktoś miałby podobny problem to znalazłem fajny i prosty skrypt do śledzenia widoczności produktów i wysyłania danych do GA: http://content.infotrustllc.com/infotrust-blog/how-to-setup-enhanced-ecommerce-impressions-the-right...