Obecnie 188 forumowiczów jest online
Obecnie 188 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pomysł na test skuteczności remarketingu

Nowicjusz ✭

Chodzi mi ostatnio po głowie zrobienie testu czy osoby, które widziały reklamy remarketingowe i dokonały zakupu zrobiłyby to samo (dokonały zakupu) gdyby nie wiedziały kampanii remarketingowej.

Potrzebuję dobrego pomysłu na metodologię pomiaru.

1. Pomyślałem tak - zrobię eksperyment i połowie ludzi obniżę stawkę za kliknięcie w remarkeginu do 0,01 zł. W ten sposób nie zobaczą reklamy. Następnie w modelu atrybucji pierwsze kliknięcie sprawdzę jak kształtował się współczynnik konwersji. Niestety pomysł niedoskonały bo jak rozróżnię osoby które widziały remarketing i te które nie widziały skoro będę badał dane na poziomie kampanii po której klient trafił na stronę - a test był dopiero na poziomie remarketingu
  2. Myślę dalej - test trzeba przeprowadzić na poziomie pierwotnej kampanii - obie grupy miały by zobaczyć taką samą reklamę z takimi samymi ustawieniami i tak trzeba by ich oznaczyć aby jedni trafili na jedna listę remarketingową a drudzy na druga listę. Jedna lista by dostała normalną stawkę za kliknięcie a druga taką na poziomie 0,01zł aby nie zobaczyła reklamy remarketingowej. Teraz można zrobić porównanie współczynnika konwersji w modelu atrybucji pierwsze kliknięcie. Macie pomysł jak podzielić tych użytkowników?

Ja myślę że musiało by to być coś na poziomie reklamy np parametr w adresie czy test reklamy. Macie jakieś inne pomysły?

Pomysł na test skuteczności remarketingu

Profesjonalista ✭ ✭

Takie eksperymenty były już robione, możesz spróbować testem AB, oddzielnymi kampaniami, albo możesz na części wyłączyć remarketing i na części zostawić. Porównać dane.

Mozesz Np. wykluczyć dane województwo ma remarketing i na podstawie tego województwa wyciągnąć wnioski porównawcze (test na małej ilości danych)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz