Obecnie 134 forumowiczów jest online
Obecnie 134 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pomijanie direct/none jako źródła konwersji

Student ✭ ✭

Jeśli przykładowo mam pierwsze wejście z adwords, drugie z ruchu organicznego, a trzecie z wejścia bezpośredniego to według informacji pochodzących ze szkoleń konwersja zostanie przypisana do ruchu organicznego. Direct/none jest pomijane. To dlaczego w Analytics gdzie nie spojrzę mam konwersje z ruchu bezpośredniego direct/none jeśli to jest pomijane? To jest pomijane czy nie jest? Nie rozumiem tego.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kasia I
września 2015

Dot.: Pomijanie direct/none jako źródła konwersji

Najlepszy Współtwórca
Ruch direct jest pomijany przy przypisywaniu konwersji jeśli jest ostatnim na ścieżce wielokanałowej w ustawionym oknie konwersji.

Konwersje z ruchu direct będą przypisywane jeśli był on jedynym źródłem w oknie konwersji.

Oczywiście wszystko dla standardowego modelu atrybucji (LCA).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
W raporcie "Najważniejsze ścieżki konwersji" domyślnie włączona jest opcja, która wyświetla ścieżki z co najmniej dwoma źródłami ruchu przed konwersją. Patrząc na załączony screen myślę, że tą opcję masz włączoną.
Zmieć sobie na górze raportu "Długość ścieżki" na "Wszystkie" i powinno się wówczas wszystko zgadzać.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Ruch direct jest pomijany przy przypisywaniu konwersji jeśli jest ostatnim na ścieżce wielokanałowej w ustawionym oknie konwersji.

Konwersje z ruchu direct będą przypisywane jeśli był on jedynym źródłem w oknie konwersji.

Oczywiście wszystko dla standardowego modelu atrybucji (LCA).

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Dziękuję za odpowiedź, ale nadal chyba nie rozumiem gdzie to jest wykluczane a gdzie nie jest i przede wszystkim po co w jakimś miejscu się to wyklucza a w innym nie? Jeśli direct jest pomijany jeśli jest ostatnim to czy ilość konwersji direct = 364 z pierwszego obrazka powinna być równa ilościom konwersji z drugiego obrazka dla sumy ścieżek składających się wyłącznie z wejść bezpośrednich (tylko pierwsze 10 ścieżek się zmieściło, ale policzyłam wszystkie)? Ta liczba nie jest równa - konwersji wyłącznie z direct pokazanych w ścieżkach wielokanałowych było 77 Emotikon: Smutny Skąd zatem to 364 na pierwszym obrazku?

Zrzut ekranu 2015-05-24 12.26.55.png

Zrzut ekranu 2015-05-24 12.24.51.png

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
W raporcie "Najważniejsze ścieżki konwersji" domyślnie włączona jest opcja, która wyświetla ścieżki z co najmniej dwoma źródłami ruchu przed konwersją. Patrząc na załączony screen myślę, że tą opcję masz włączoną.
Zmieć sobie na górze raportu "Długość ścieżki" na "Wszystkie" i powinno się wówczas wszystko zgadzać.
Tomasz Ciepłucha