Obecnie 214 forumowiczów jest online
Obecnie 214 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Polskie znaki w adresie URL, a Google Analytics

Nowicjusz ✭

Mam problem ze stworzeniem konta dla mojej strony w Google Analytics, ponieważ moja domena posiada jeden polski znak, dokładnie 'ł'. Po wpisaniu adresu strony w URL witryny, wyskakuje mi informacja "Domyślny URL jest nieprawidłowy". Czy jest możliwość obejścia tego błędu, jeżeli tak, to w jaki sposób mogę to zrobić? Jeszcze chciałbym dowiedzieć się, czy jeżeli polski znak w domenie strony uniemożliwia rejestracje w Google Analytics, to również uniemożliwi mi stworzenie konta dla mojej strony w AdWords?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Polskie znaki w adresie URL, a Google Analytics

Wschodząca Gwiazda
a gdzie Ty utworzyłeś domene z polskim znakiem? nie słyszałem o takiej możliwości

Wschodząca Gwiazda
Maciej od dawna można rejestrować domeny z polskimi znakami :-). Rada dla Patryka : wejdź na stronę http://www.dns.pl/cgi-bin/idntranslator.pl i przekonwertuj ją na ASCII i to co ci wyskoczy wpisz jako url w panelu adwords. Powodzenia.

Wschodząca Gwiazda
a dasz mi przykład? bo jak nie zobaczę to nie uwierzę Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
wykupiłem ponad rok temu domenę ołx.pl Emotikon: Szczęśliwy Maciek na prawdę już dosyć długo można wykupować domeny z polskimi znakami Emotikon: Szczęśliwy nawet je reklamować w AdWords.

Maciek może pamiętasz te czasy, gdy w adresie wyświetlanym nie można było po / wpisywać polskich znaków? A teraz można. Zgadnij dlaczego Emotikon: Szczęśliwy bo ogólnie dopuszczone są polskie znaki w domenach, a co za tym idzie i w adresach wyświetlanych.

Patryk jeśli będziesz miał problem z założeniem konta AdWords i Analytics we własnej domenie, to zawsze możesz utworzyć sobie odrębnego maila np. w gmail i na tym nowym utworzyć i AdWords i Analytics. Natomiast reklamowanie domeny z polskim znakiem nie powinno stwarzać już problemów.

Dominik Myślak