AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 156 forumowiczów jest online
Obecnie 156 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Połączenie konta Adwords z kontem Analytics na innym mailu

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Chciałbym połączyć w Analytics konto Adwords które jest na innym mailu niż Analytics. Jest możliwe coś takiego? Jak próbuje dodać konto Adwords, to wyświetlają się tylko konta powiązane z mailem na którym jest Analytics. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Profkom P
czerwiec

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Już działa. Musiałem na tym nowym koncie przełączyć się w Analytics na "stare" konto. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

Aby połączyć konta AdWords i Analytics na obu musisz mieć dodany ten sam mail z dostępem administracyjnym.

W Twoim wypadku wystarczy dodać do Analytics użytkownika z mailem logowania do AdWords.

Nie musisz nic robić z obecnym mailem logowania do Analytics - nie kasuj go czasem Emotikon: Szczęśliwy

Aby dodać nowego użytkownika do Analytics zaloguj się na konto i przejdź do Administracja.

Na poziomie konta (lewa kolumna) Zarządzaj użytkownikami i wpisz tu adres email logowania do konta AdWords i zaznacz odpowiednie chackboxy.

Dominik Myślak

Dot.: Połączenie konta Adwords z kontem Analytics na innym mailu

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzięki za odpowiedź.

Dodałem nowego użytkownika, ale dalej nie mogę dodać konta Adwords powiązanego z nowym mailem. Muszę się jakoś zalogować poprzez to konto? Jeśli loguję się podając dane nowego konta, to przenosi mnie do nowego "czystego" konta Analytics.

Najlepszy Współtwórca

Jeśli dobrze dodałeś nowego użytkownika z mailem logowania do AdWords, to po zalogowaniu się do Analytics powinieneś być na tym samym koncie Analytics, co logujesz się Swoim mailem.

Odczekaj chwilkę, wyczyść ciasteczka i zaloguj się do Analytics mailem logowania do AdWords.

Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Profkom P
czerwiec

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Już działa. Musiałem na tym nowym koncie przełączyć się w Analytics na "stare" konto. 

Najlepszy Współtwórca

Ale na przyszłość, to raczej rozwiązaniem jest inny post Emotikon: Mrugający 

Dominik Myślak