Obecnie 291 forumowiczów jest online
Obecnie 291 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Podwójne zliczanie Przychodów w Analytics

Nowicjusz ✭

Witam,

W wyniku błędnej implementacji skryptu, od pewnego momentu w statystykach przychód jest zliczony podwójnie. Czyli np ktoś złożył zamówienie na 1 produkt o wartości 50 zł a w Analytics jest wartość 100 zł.

Zależy mi na tym, aby zmienić tylko całkowitą wartość przychodu, bez zmiany ilości zamówionych produktów. Czy takie coś jest w ogóle możliwe?

Natknąłem się na takie coś: https://support.google.com/analytics/answer/6014861?hl=en#step2 , ale z tego co rozumiem refundacja musi dotyczyć jakiegoś produktu, a ilości zamówionych produktów nie mogę zmienić.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wschodząca Gwiazda

Korzystasz ze standardowego, czy z ulepszonego e-commerce?

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Jest to enhanced ecommerce

Dot.: Podwójne zliczanie Przychodów w Analytics

Wschodząca Gwiazda

Korektę możesz zrobić korzystając z Hit Buildera:

https://ga-dev-tools.appspot.com/hit-builder/

Jeżeli błąd jest wyłącznie w kwocie przychodów (a nie w kwotach dla poszczególnych produktów) wykorzystaj parametry jak poniżej (wystarczy, że skopiujesz i wkleisz poniższy ciąg znaków na wcześniej podanej stronie w pole 'Hit payload' i następnie ustawisz wartości pól):

v=1&t=event&tid=UA-XXXXXXX-Y&cid=losowy_cid&ti=transaction_id&pa=purchase&tr=-50&ec=e-commerce

To co musisz oczywiście zmienić to wartość pola:

tid - podając identyfikator swojej usługi GA,

cid - tu sobie wygeneruj jakiś cid,

transacion_id - wstawiasz identyfikator transakcji, który chcesz skorygować,

tr - tu dajesz kwotę o jaką chcesz skorygować wartość transakcji (jeśli chcesz zmniejszyć do dajesz liczbę ujemną),

ec - to jest nazwa kategorii zdarzenia do której trafi to zdarzenie po przesłaniu, więc w sumie nieistotne, ale możesz poprawić jak masz inną nomenklaturę.

Po wprowadzeniu wszystkich danych klikasz "Validate hit" a następnie "Send hit to Google Analytics".

Musisz liczyć się z tym, że jeśli transakcja miała miejsce w dniu np. 10-go marca, a skorygujesz ją 13-go kwietnia to analizując dane za ostatnie 30 dni 15-go kwietnia zobaczysz na liście transakcji transakcję z ujemna wartością (o wartość korekty).

Dopiero gdy weźmiesz zakres dat obejmujący oryginalną transakcję i dzień korekty dane się na siebie nałożą i zobaczysz wartość transakcji skorygowaną o wartość korekty.

Inaczej chyba nie da się tego zrobić.

Tomasz Ciepłucha