AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 287 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Podszywane strony

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

prowadzę amatorski blog http://www.bielanynaszemiasto.eu/. Dziś, przeglądając Google Analytics zauważyłem, że mam bardzo dużo wejść na podstrony, które nie istnieją w moim kokpicie Wordpress, a to jakieś strony erotyczne.

Co to jest?

Jak mogę się tego pozbyć?

Czy moja strona może zostać zablokowana przez firmę hostingową z powodu treści?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Podszywane strony

Najlepszy Współtwórca
na podstrony, czy ze stron? Wordpress jest mocno podatny na wirusy jeśli nie jest aktualizowany. Może masz problem z wirusami, które tworzą dodatkową treść...
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Podstrona, np. /www.guardlink.org/JZRzl1 . W wordpressie nie widnieje, a w analytics jest.

Co mogę zrobić?

[ Edytowane ]
Student ✭

Pewnie masz wirusa i/lub zaimplementowany kod przekierowujący. Jeśli masz kopię serwisu z okresu wcześniejszego to ją wrzuć, wykonaj wszystkie aktualizacje i obserwuj.

Jeśli nie to pozostaje Tobie szukanie. Przeleć cały serwis jakimś programem ftp poszukując pliki z dziwną nazwą i datą instalacji podobną do okresu początku anomalii. Przeleć też jakimś programem antywirusowym cały serwis.

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Nie masz przekierowania stron 404 na dedykowany adres (pomijam już, że nie zwracają poprawnie statusu). Dopisz sobie do adres np. /testowa-podstrona i zobacz w widoku na żywo, że widać aktywność na takiej podstronie. To wszystko to spamowy ruch, który ostatnio zalewa konta Analytics na całym świecie.

W necie jest od groma artykułów na ten temat.

Co nie zmienia faktu, że ostatnio zdarzają się ataki na Wordpressa i z pewnością sprawdziłbym również i jego.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca