Obecnie 243 forumowiczów jest online
Obecnie 243 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Podpięcie wielu domen do jednej strony

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Mam takie pytanie:
Posiadam stronę www, do której jest zlinkowanych 5 domen. Pod jedną domenę mam podpiętego analitycsa, ale chcę, aby każda domena była widziana w analiticsie jako osobne źródło pozyskiwania, a nie jako referal jak jest teraz.
Czy jest możliwość zrobienia czegoś takiego? Czy musiałbym każdą domenę podczepić pod osobne pliki html/php?

Pozdrawiam,
Krzysztof Lis
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Podpięcie wielu domen do jednej strony

Student ✭ ✭ ✭

Jeśli chcesz mieć wszystkie dane z różnych stron w jednym koncie Google Analytics:

1. Skonfuguruj śledzenie wielu domen poprzez AutoLink:

https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/cross-domain?hl=pl#autolink

2. Zbieraj dane na wszystkich stronach do konta o jednym UA

3. Aby rozróżnić domeny w Google Analytics, możesz utworzyć filtr na widoku (zaawansowane -> wyszukaj/zastąp) i dam dodasz sobie pełny adres URL, razem z domeną.

Przydatny do tego jest również Google Tag Manager i funkcja dekoruj link (do śledzenia wielu domen).

Michał Bryś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Profesjonalista ✭

Zbuduj linki wychodzące z tych domen za pomocą np tego narzędzia. Możesz samodzielnie ustawić jakie ma być źródło, medium, itd. Po zastosowaniu takich linków wizyty kierowane z tych domen zobaczysz też w kampaniach.

Nowicjusz ✭ ✭
Ok dzięki, z tym już jakoś dam radę.
Mam jeszcze jedno pytanie trochę powiązane z poprzednim.
Chciałbym, aby każda domena miała podczepionego do siebie analitycsa. Więc jeśli byłyby to osobne pliki html to generował bym kod z analitycsa i wklejał bezpośrednio do kodu.
Lecz jak to zrobić, jeśli wszystko oparte jest o jeden plik html, należy przerobić kod js w sposób podany w rozwiązaniach google z wykorzystaniem AutoLink?

Profesjonalista ✭
Jeśli dobrze rozumiem to wszystkie domeny kierują w jedno miejsce i są obsługiwane przez ten sam plik html. Jeśli tak, to żeby zastosować podane przeze mnie rozwiązanie będziesz i tak musiał skorzystać z jakiegoś języka, który dynamicznie wygeneruje linki zależne od aktualnej domeny np. PHP bo sam HTML to słabo. To samo dotyczy kodu analytics. Przy pomocy np PHP wygenerujesz dynamicznie odpowiedni kod w zależności od obsługiwanej w danym momencie domeny.
AutoLink służy raczej przekazywaniu danych między domenami i śledzeniu przepływu między nimi co nie zmienia faktu że potrzebujesz x ( = liczba domen) kodów analytics żeby wysyłać dane do odpowiednich widoków, które najlepiej wygenerować dynamicznie.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Student ✭ ✭ ✭

Jeśli chcesz mieć wszystkie dane z różnych stron w jednym koncie Google Analytics:

1. Skonfuguruj śledzenie wielu domen poprzez AutoLink:

https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/cross-domain?hl=pl#autolink

2. Zbieraj dane na wszystkich stronach do konta o jednym UA

3. Aby rozróżnić domeny w Google Analytics, możesz utworzyć filtr na widoku (zaawansowane -> wyszukaj/zastąp) i dam dodasz sobie pełny adres URL, razem z domeną.

Przydatny do tego jest również Google Tag Manager i funkcja dekoruj link (do śledzenia wielu domen).

Michał Bryś

Nowicjusz ✭ ✭
Czyli rozumiem, że AutoLink mogę wykorzystać przy wielu domenach, które generują stronę www z jednego pliku html? Pytam ponieważ patrząc na kod js, to potrzebowałbym wrzucić ich 4 do swojego kodu

Najlepszy Współtwórca
Wystarczy jeden GTM