Obecnie 232 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Płatnośći on line

Nowicjusz ✭

Witam

Aby sprawdzić ruch do mojej strony i konwersje używam.

W Analytics w opcjach: Raportowanie > Pozyskiwanie > Cały ruch > Źródło/Medium

Jednam mam problem ponieważ przy płatnościach on line oznacza mi że klient został pozyskany przez ów portal a chciałbym wiedzieć skąd jest dany klient.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Dot.: Płatnośći on line

Wschodząca Gwiazda
w Analytics wejdz na administracja ->usługa/informacja o śledzeniu/Lista wykluczeń stron odsyłających->i tam dodaj ów portal

tutaj masz podobny temat https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/dotpay-i-%C5%9Bledzenie-re...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Wschodząca Gwiazda
w Analytics wejdz na administracja ->usługa/informacja o śledzeniu/Lista wykluczeń stron odsyłających->i tam dodaj ów portal

tutaj masz podobny temat https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/dotpay-i-%C5%9Bledzenie-re...

Nowicjusz ✭
Witam
Panie Maćku zrobiłem tak jak Pan napisał. Płatności on line nie są już wliczane w ruch i konwersje ale strona X z której z przyszedłem na stronę i dokonałem zakupu nie odnotowała konwersji tylko sesje przy płatnościach on line przy zamówieniu pobranie jest ok liczy konwersje.

Wschodząca Gwiazda
Troche więcej przecinków proszę uzywac, bo zrozumienie drugiego członu tego zdania zajeło mi dłuższą chwile Emotikon: Mrugający

A strona podziekowań za transakcje w obu przypadkach(płatność online i za pobraniem) ma taki sam adres?

Nowicjusz ✭
dla obu zamówień jest taka sama

Wschodząca Gwiazda
Kurde.. dziwne to troche, skoro zobaczyleś strone konwersji, a nie pokazało się to w analytics, a wyświetleń tej strony podziekowań ile Ci pokazuje(zachowania-->wszystkie strony->filtr po nazwie strony) , bo jak wiesz jak w trakcie jednej sesji dokonasz dwóch konwersji to analytics zliczy jedną, może w tym problem

Najlepszy Współtwórca
Tutaj małe sprostowanie. Jak użytkownik podczas jednej i tej samej sesji coś kupi dwa razy to Google Analytics zliczy jeden (ten sam cel), ale dwie transakcje.

Nowicjusz ✭
Sprawa jest bardzo prosta Analitiks pokazuje mi konwersje z portalu secure.przelewy24.pl / referral a chcę żeby mi pokazywał skąd są rzeczywiste przejścia do mojej strony.

Nowicjusz ✭
Sprawa jest bardzo prosta Analitiks pokazuje mi konwersje z portalu secure.przelewy24.pl / referral a chcę żeby mi pokazywał skąd są rzeczywiste przejścia do mojej strony.

Wschodząca Gwiazda
ale napisałeś wyżej, że płatności online nie są juz wliczane w ruch, więc nie bardzo rozumiem.

Nowicjusz ✭
Nie były zliczne ponieważ kazał Pan dodać do Listy wykluczeń jest to błędne rozwiązanie problemu więdz musiałem przywrócić stare ustawienia. Pytanie brzmi Analitiks pokazuje mi konwersje z portalu secure.przelewy24.pl / referral a chcę żeby mi pokazywał skąd są rzeczywiste przejścia do mojej strony.

Wschodząca Gwiazda

Rozwiązanie podane przez @maciekef jest na pewno skuteczne i dokładnie w taki sposób się to robi.

Proszę zapoznać się z artykułem pomocy dotyczącym "Listy wykluczeń stron odsyłających" na stronie:

https://support.google.com/analytics/answer/2795830?hl=pl&ref_topic=2790009

Może coś zostało zrobione nieprawidłowo. Po wprowadzeniu adresu secure.przelewy24.pl do listy wykluczeń stron odsyłających proszę odczekać 24 godziny przed sprawdzaniem czegokolwiek.

Proszę się również upewnić, że na liście wykluczeń stron odsyłających znajduje się adres własnej domeny.

Tomasz Ciepłucha