Obecnie 147 forumowiczów jest online
Obecnie 147 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Płatne wyszukiwanie jako organiczne, email jako bezpośrednie

Nowicjusz ✭

Witam,

mam problem z kanałami ruchu. Płatny ruch pokazuje mi jako organiczny, natomiast pozyskiwany ruch z email marketingu jako bezpośredni. 

Drugie pytanie muszę zobrazować

11111.jpg

Na naszej stronie mamy zainstalowany kalkulator w formie suwaków. Istnieje jakaś opcja podłączenia by sprawdzić ile osób korzysta z nich ?

Pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Magister ✭

Płatny ruch jako organiczny pojawia się w momencie, kiedy nie ma włączonego autotagowania na koncie AdWords.

Ruch bezpośredni z e-mail to ruch z programów pocztowych (Outlook, Thunderbird), aplikacji na komórkach. W tym przypadku nie ma referrala i GA nie wie jak sklasyfikować taki ruch, a jak nie wie, to wrzuca wszystko w direct. W tym celu do linków w mailingach trzeba dodawać parametry utm (https://support.google.com/analytics/answer/1033867?hl=en)

Co do kalkulatora, to zapoznaj się ze zdarzeniami w GA: https://support.google.com/analytics/answer/1033068?hl=en

Wystarczy, że programista podłączy takie zdarzenia pod akcje na kalkulatorze i będziesz je widział w GA w zakładce Zachowanie -> Zdarzenia

Nowicjusz ✭

Dzięki Paweł, powiesz mi jeszcze gdzie włączyć autotagowanie?

Magister ✭

Nowicjusz ✭

Paweł,

sprawdziłem autotagowanie i połączenie kont, wszystko jest. Dalej dane z płatnego pokazują się jako organiczne...

Masz może jeszcze jakiś pomysł?

Magister ✭

Musisz sprawdzić, czy Twoja strona nie ma problemów z obcinaniem parametrów. Żeby to zrobić, wystarczy, że dodasz do domeny coś takiego: twojadomena.pl/?gclid=test

Jeśli po wejściu na taki adres nastąpi przekierowanie na twojadomena.pl, to znaczy, że jest problem z ucinaniem parametrów i programista musi to poprawić.

Jeśli taki problem występuje, to również parametry utm będą usuwane, więc z mailingami też będzie problem. 

Najlepszy Współtwórca

Sprawdziłeś dokładnie, czy połączyłeś odpowiedni widok?

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

sprawdziłem, to i strona działa po dodaniu gclid Emotikon: Mrugający  dla pewności i ty możesz to sprawdzić - w pierwszym poście widać nazwę domeny

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

No właśnie przekierowywuje na http://leasinglaptopa.pl/?gclid=test.

Najlepszy Współtwórca

mnie nie przekierowało i nadal nie przekierowuje - sprawdzam na głównej i na jakiejś podstronie, ale jak widzisz jest problem

Dominik Myślak

Magister ✭

Ciekawa sprawa, pierwsze przekierowanie wycina parametry, dopiero później zostają. Za pierwszym razem wycięło mi, kiedy wpisałem ponownie, parametry zostały.

Wyczyściłem cookie, znów wpisałem z parametrami i parametry wycięło.

Tak więc tu już musi zadziałać programista i zlikwidować problem wycinania parametrów.

Nowicjusz ✭

Ok, czyli oddaje temat programiście. Dla pewności jak mogę sprawdzić czy na pewne połączyłem odpowiedni widok?

Dot.: Płatne wyszukiwanie jako organiczne, email jako bezpośrednie

Magister ✭

W zakładce administracja w ustawieniach usługi masz połączenie z Adwords, tam musisz sprawdzić konto, z którego emitujesz reklamy, czy jest podłączone do widoków:

download.png

Nowicjusz ✭

Wszystko podłączone. Czyli problem jest z ucinaniem parametrów. Jakaś propozycja przyczyny?

Student ✭ ✭ ✭

Plik .htaccess. Patrząc na adresy URL produktów skrypt identyfikuje podany adres jako podstronę produktu. Natomiast ponieważ taki produkt nie istnieje są jakieś dziwne przekierowania 302 w nieskończoność. Jest to wina skryptu (zajrzyj do konfiguracji, być może da się zmienić strukturę adresów URL).