Obecnie 224 forumowiczów jest online
Obecnie 224 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Parametry UTM, a brak sesji w Analytics

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Cześć,

od razu pozwolę sobie przejść do sedna mojego problemu.

Ostatnio odpaliliśmy nową stronę firmową rodzinnego biznesu. Zostały do niej wpięte kody trackujące z Analyticsa(Tag Assistant twierdzi, że są dobrze wpięte). Zaczęliśmy również nowe kampanie na Adwordsach tagując je odpowiednio. Problem polega na tym, że w zakładce "Wszystkie kampanie", Analytics nie pokazuje żadnego ruchu. Nie mogę namierzyć co zrobiłem źle. Poniżej przykładowy link:

www.prestizinfo.pl/kalendarze?utm_source=googlesearch&utm_medium=cpc&utm_campaign=kalendarze_trojdzi...

Adwords pokazuje, że ludzie klikają. Anlytics twierdzi, że ruch na stronie jest. Problem w tym, że jestem ślepy na wyniki tych kampanii.

Wiecie, co może być problemem? Pomożecie? Emotikon: Mrugający

Z góry dzięki!

Bartek

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Grażyna B
października 2016

Najlepszy Współtwórca

Sprawdź połączenie czy wybrałeś odpowiedni widok.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

Co dokładnie chciałeś osiągnąć tagując kampanie AdWords?

Może wystarczy Wam w 100% automatyczne tagowanie kampanii AdWords?

Masz połączone konta Google AdWords i Analytics?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Ogólnie promujemy kilka kategorii produktowych i chciałbym móc monitorować, która kategoria przynosi nam określony cel. W tym przypadku jest to po prostu kontakt z nami.

W przypadku ekspansji ( Emotikon: Mrugający ), sądzę, że w tagując linki w ten sposób, będę mógł łatwiej sprawdzać wyniki, również z innych źródeł.

Poza tym nigdy nie miałem do czynienia z automatycznym tagowaniem. Ten sposób wydał mi się najprostszy i najszybszy w implementacji.

Konta są połączone.

Bartek

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Grażyna B
października 2016

Najlepszy Współtwórca

Sprawdź połączenie czy wybrałeś odpowiedni widok.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dzięki za pomoc. Zmieniłem widok. Mam nadzieję, że teraz wszystko będzie działać.

Pozdrawiam,

Bartek

Wschodząca Gwiazda

Automatyczne tagowanie daje więcej informacji niż tagowanie ręczne i najczęściej jest prostsze i wygodniejsze w użytkowaniu. Minimalizuje możliwość popełnienia błędu w parametrach, pozwala na przekazywanie do Analytics danych o kosztach, grupach reklam i słowach kluczowych, itp. Ogólnie polecam Emotikon: Szczęśliwy

Natomiast jeśli z jakiegoś powodu chcesz korzystać z tagowania ręcznego to Twój wybór.

Na początek proponuję przejść w Analytics do raportów na żywo i sprawdzić w raporcie "Źródła wizyt" czy po wejściu na otagowaną stronę rozpoznaje prawidłowo źródło i medium jako googlesearch i cpc. Powinien rozpoznawać przynajmniej w przypadku linku, który został podany jako przykład.

Następnie jak wejdziesz do raportu "Wszystkie kampanie" to upewnij się, że wybrałeś odpowiedni zakres dat, gdy działała kampania. Jeśli w wybranym zakresie dat nie było żadnych kliknięć w otagowane linki wówczas w raporcie nie będzie danych.

Dodatkowo możesz też w tym zakresie dat przejrzeć raport Zachowanie > Zawartość witryny > Wszystkie strony i sprawdź adresy, czy przypadkiem gdzieś tam w adresach nie pojawią się parametry z literówkami. Normalnie Analytics usuwa w raportach parametry UTM z adresów, ale jeśli np. trafi się jakaś literówka, wówczas będzie to widnieć w raporcie.

Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda

Dominik - połączenie Analytics z AdWords nie ma znaczenia przy ręcznym tagowaniu jeśli chodzi o raport Pozyskiwanie > Kampanie > Wszystkie kampanie.

Natomiast mi przyszła do głowy jeszcze jedna myśl. Być może masz włączone automatyczne tagowanie, które ma priorytet nad tagowaniem ręcznym ale z powodu braku połączenia z AdWords dane o kampaniach nie są pobierane.

Kliknij w swoją reklamę w wyszukiwarce i sprawdź, czy po kliknięciu do adresu nie zostanie doklejony parametr gclid. Jeśli tak, to znaczy, że masz automatyczne tagowanie włączone i w takiej sytuacji albo musisz połączyć prawidłowo konta, albo wyłączyć automatyczne tagowanie, albo w konfiguracji usługi w Google Analytics zaznacz opcję:

"Zezwalaj na zastępowanie automatycznego tagowania (wartości GCLID) tagowaniem ręcznym (wartości UTM)"

Tu więcej ogólnie o tagowaniu adresów:

https://support.google.com/analytics/answer/1033981

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Dzięki Tomek za obszerne wytłumaczenie.

Ogólnie mam zaznaczoną tę opcję "Zezwalaj na zastępowanie automatycznego tagowania (wartości GCLID) tagowaniem ręcznym (wartości UTM)."

O to Ci chodziło?

Bartek

Wschodząca Gwiazda

Tak, o to mi chodziło.

A jak kwestia widoku na żywo? Pokazuje Ci prawidłowo źródło i medium po wejściu na otagowany link?

Tomasz Ciepłucha