Obecnie 216 forumowiczów jest online
Obecnie 216 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Odzyskanie dostępu do konta

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam wszystkich

Piszę z prośbą o pomoc gdyż, agencja z którą współpracuję ma dostęp do mojego konta GA. Doszukaliśmy się szeregu zaniedbań z ich strony i chcemy zabrać im dostęp do GA. Jednak konto założone jest na ich adres @. 

Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Z góry dziękuje za pomoc

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin M
listopada 2016

Dot.: Odzyskanie dostępu do konta

Najlepszy Współtwórca
zerknij na ten temat https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Nowosci-i-Aktualizacje/Przenoszenie-uslugi-miedzy-kontami-...

Da to możliwość przeniesienia całej usługi na Wasze konto Analytics.
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin M
listopada 2016

Najlepszy Współtwórca
zerknij na ten temat https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Nowosci-i-Aktualizacje/Przenoszenie-uslugi-miedzy-kontami-...

Da to możliwość przeniesienia całej usługi na Wasze konto Analytics.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Jeśli nie mam widocznej opcji "przenieś usługi" to znak że nie mam uprawnień do zarządzania?

Najlepszy Współtwórca
tak

możesz poprosić agencję o przeniesienie, jeśli nie dadzą Ci dostępów do zarządzania
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Właśnie tu jest pies pogrzebany, bo odmówili przeniesienia.

Najlepszy Współtwórca
Jaką macie umowę między sobą? Teoretycznie Google Analytics powinien należeć do Was - z całą konfiguracją jeśli takowa była, ponieważ zapewne za nią jakoś zapłaciliście.

Teoretycznie odmowa byłaby zrozumiała, gdybyś poprosił o dostęp do konta itp., ale w tej chwili mogą przenieść jedynie Waszą usługę.

Od jak dawna działa ten Google Analytics? Jeśli stosunkowo krótko, to wyjściem awaryjnym jest skonfigurowanie nowego konta.
Dominik Myślak

Profesjonalista ✭ ✭
Czy to czasem nie jest też tak, że Agencja może odmówić przeniesienia i traktować dane jako swoje prawo własności intelektualnej?

Google w tym wypadku nic nie może zrobić.
Zajrzyj do umowy z agencją, jeśli jest to nieuregulowane to brak woli z ich strony niestety może oznaczać że konta nie odzyskasz - w tym wypadku tylko i wyłącznie wchodzi w grę założenie nowego konta GA i implementacja nowego kodu śledzącego - tracisz dane, ale cóż - wszystko zależy od agencji i kurtuazji jaką reprezentuje i jak motywuje odmowę - być może jest to uzasadnione. Jeśli współpracowałeś z nimi w zakresie pozycjonowania to wówczas sam brak dostępu do GA to pikuś, w porównaniu do tego że Ci np. linki usuną i generalnie cała praca co wykonali pójdzie w eter.

Postaraj się z nimi jakoś polubownie rozwiązać sprawę.
Jeśli natomiast tylko współpracowałeś w zakresie AdWords to o tyle masz bardziej komfortową sytuacje że nie spowodują spadku z wyników organicznych - jedynie co nie będziesz miał starych danych.
Może też warto dać sobie jeszcze jedną szansę?
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Jest progress, zgodzili się na przeniesienie Emotikon: Szczęśliwy Poprawcie mnie jeśli coś źle rozumiem. Teraz podaję agencji adres @ na którym jest nowe konto i przenoszą je. Wszystkie informacje i dostęp jako administrator mam ja a oni już nie mają nic?

Najlepszy Współtwórca
zerknij na ten artykuł supportu https://support.google.com/analytics/answer/6370521?hl=pl

Z tego co widzę, to agencja musi mieć możliwość wybrania konta, na które będzie przeniesiona usługa, czyli muszą mieć "na chwilę" dostęp do tego Twojego nowego konta Google Analytics.
Muszą mieć niestety dostęp do zarządzania użytkownikami i edycji. Ale po przeniesieniu usługi możesz jako administrator ich odpiąć.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Można dać dostęp agencji do tymczasowego konta i problem poruszany przez Dominika się rozwiąże. Potem przenosisz usługę na docelowe konto już samodzielnie.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Czy jak podam im dane logowania do nowego konta to wystarczy, że zmienię hasło i zabiorę im dostęp?
Teraz zakładam konto na nowy adres @ i chcę im wysłać żeby dokonali przeniesienia.

Najlepszy Współtwórca
Wystarczy, że w zarządzaniu użytkownikami dodasz ich maila jako administracyjny. Po przeniesieniu po prostu ich odepniesz.
Dominik Myślak