Obecnie 188 forumowiczów jest online
Obecnie 188 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nie widać odesłań z innych stron

Nowicjusz ✭

Witam,

mam pewien problem z GA. Wykupiłem małą kampanię cpc (nie Adwords) na kilkudziesięciu blogach. Według statystyk kliknięć wejść jest sporo, ale w statystykach widzę ok. 30-40% całości. Niektórych domen nie widzę w ogóle, inne są widoczne, ale jak wspomniałem w dużo mniejszym stopniu niż wynika to ze statystyk kliknięć.

Ciekawostką jest też to, że kliknięcia kierowane na główną stronę są lepiej rozpoznawane przez GA niż kliknięcia na podstrony.

Próbowałem do URLi podpinać UTM ale nie pomaga to.

Podobną sytuację miałem w przypadku kampanii Adkontekst - tam również dobre 50% odesłań nie widać. Dodam, że testowałem to na kilku domenach i zawsze jest tak samo.

Z czego to wynika i jak można sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam,
Mariusz

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Nie widać odesłań z innych stron

Najlepszy Współtwórca
Upewnij sie czy masz dobrze zainstalowany kod Google Analytics.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Nowicjusz ✭
Wydaje mi się, że 50% osób które weszło na stronę natychmiast z niej wyszło. Klik był jednak wyszli ze strony nim się wczytała.

Nowicjusz ✭
Niezaładowanie strony do końca może powodować przekłamania, ale nie rzędu 50%. Testowałem jak GA widzi bardzo krótkie wizyty - dosłownie 1-2 sekundowe (zero akcji na stronie) i wszystkie są widziane w GA, więc przyczyna leży chyba gdzieś indziej.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Upewnij sie czy masz dobrze zainstalowany kod Google Analytics.